Zahradnické tipy pro jarní sezónu – připravte se s předstihem

Jaro se nezadržitelně blíží a nejeden chatař a chalupář již vyhlíží vhodnou příležitost k tomu, aby se vrhl na obhospodařování své zahrádky. Aby toto čekání rychleji ubíhalo, zásobte se vhodnými doplňky a produkty s předstihem a jakmile jarní sluneční paprsky vykouknou zpoza mraků, budete se moci ihned pustit do práce. Které přípravky a zahradnické náčiní byste si měli pořídit a mít s příchodem jara po ruce?

K aplikaci tekutých hnojiv používejte kvalitní postřikovače

Předmětem, který by ve výbavě každého správného chataře, chalupáře a zahrádkáře rozhodně neměl scházet, je kvalitní postřikovač. S jeho pomocí se totiž mnohem snáze aplikují tekutá hnojiva a ušetří vám spoustu času. Objem postřikovače vybírejte s ohledem na rozlohu vaší zahrady. Pro malé zahrádky bohatě postačí menší postřikovače o objemu od 1 do 2 litrů, na ohromné zahrady se vydejte raději s postřikovačem, jehož objem se pohybuje od 10 litrů výš.

zahradní postřik

Foto: encierro / Shutterstock.com

Připravte si přípravky proti chorobám a škůdcům

O napadené rostliny, které jsou odsouzeny k uhynutí, nikdo nestojí – a už vůbec ne ve vlastní zahradě. Aby vám úrodu nijak neohrozily houbové choroby, buďte na ně připraveni a nenechte se jejich případnou přítomností nijak vytočit. Ideální je zásobit se přípravky proti houbovým chorobám, které jsou účinné, ale nijak neohrozí životnost vašich rostlin. Vyznavači ekologických zahradních přípravků určitě ocení existenci biologických fungicidů, jenž jsou šetrné k životnímu prostředí a dají se používat v ekologickém zemědělství.

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Jarní zahradničení:

Jak vybírat zahradní náčiní

Postřiky rostlin proti škůdcům

Pravidla jarního hnojení

Zařizujeme skleník

Trávník po zimě

Jarní péče o trávník

________________________________________________________________________

Zkontrolujte a případně doplňte zahradnické náčiní

Než skutečně nastane jaro, zkontrolujte své zahradnické náčiní. Abyste totiž probrali svůj trávník i záhony ze zimního spánku, budete k tomu potřebovat rýče, hrábě a další. Jen s jejich pomocí docílíte vhodného provzdušnění hlíny, trávník zbavíte napadaných listů, odstraníte nechtěné plevely a mechy a samozřejmě bude nutné prostříhat i stromy a keře s pomocí zahradních nůžek. Čím víc se do péče o zahradu na jaře ponoříte, tím větší vám bude během nadcházející sezóny dělat radost. Ovšem pravidelné kontroly stavu rostlin, stromů i keřů jsou nutností.

zahradní postřik

Foto: Alexander Raths / Shutterstock.com

Připravte se na příchod jara již nyní. Jakmile sleze sníh a teploty se začnou konečně pohybovat nad nulou, budete moci okamžitě vyrazit do zahrady a dopřát jí zaslouženou péči po zimě a nachystat ji na novou sezónu. Nachystejte si přípravky proti houbovým chorobám, ale i dalším škůdcům, vybavte se kvalitním postřikovačem a nezapomeňte zkontrolovat ani své zahradnické náčiní a případně si koupit nové.

Zahradnické tipy pro jarní sezónu – připravte se s předstihem