Ostatní
-
Kdy správně používat blinkry na silnici? Vyhněte se častým chybám!
Na našich silnicích to dost často vypadá, že právě toto důležité zařízení zapomněli v továrně do vozidel namontovat. Nebo že by to bylo v řidičích?
-
Airbag pásy nenahradí
Řada motoristů se zcela mylně domnívá, že ve voze vybaveném airbagy se nemusejí používat bezpečnostní pásy. Opak je však pravdou. Řidič a spolujezdec jsou v případě nehody chráněni jen tehdy, když mají při každé jízdě…
-
Kdy se vaše sekačka neobejde bez povinného ručení?
Povinné ruční se od dubna 2024 dost změnilo. Vedle toho, že už v ČR nepotřebujete papírovou zelenou kartu, se okruh povinnosti mít pojištění rozšířil na nová vozidla. Patří k nim i některé koloběžky, sekačky, traktůrky a jiná…
-
Agresivita na silnici nepatří
Agresivita v silniční dopravě je považována za závažný celosvětový problém. V České republice se podepisuje na vzniku až 40 % smrtelných dopravních nehod.
-
Novela zákona o povinném ručení
Česká republika sjednocuje pravidla s ostatními státy v EU podle motorové směrnice. Změny v novele zákona o povinném ručení jsou vnímány jako krok k větší bezpečnosti na silnicích a k ochraně poškozených při dopravních nehodách.
-
Střešní nosiče
Nabídka tohoto druhu zboží je pestrá a před pořízením nosičů by si měl majitel automobilu řádně rozmyslet, co vlastně na střeše svého auta chce vozit.
-
Jaká pravidla platí pro chodce a jak správně přecházet
Chodci jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, přesto se často z neopatrnosti či nevědomosti pouštějí do riskantních situací. Ohrozit tak přitom mohou nejen sebe, ale i ostatní.
-
Pozor na dopravní značky
I ti, kdo se v silničním provozu pohybují dlouhá léta, možná občas narazí na dopravní značku, jejíž význam spíš tuší, než že by si byli stoprocentně jistí.
-
Cyklistická přilba prokazatelně chrání
Cyklisté jsou právem řazeni mezi tzv. zranitelné účastníky silničního provozu. V případě kolize nejsou v podstatě ničím chráněni. A pokud dojde k vážnému či dokonce smrtelnému zranění cyklisty, v 70 procentech je postižena hlava či krk. Cyklisté by tedy…
-
Mlha přede mnou, mlha za mnou
S mlhami se setkáváme nejvíce na podzim, ale překvapit nás můžou také v jarních měsících nebo i v létě a pro řidiče se jedná o velmi nepříjemný meteorologický jev.
-
CHCETE DÝCHAT ČERSTVÝ VZDUCH?
Kategorie: | Autor: Čerstvý vzduch je nepostradatelný prvek pro regeneraci našeho organizmu, duševních sil a udržení zdraví. Proto jezdíme na dovolené do hor nebo k moři a na víkendy ujíždíme z velkých měst nebo se…
-
Teplo i čerstvý vzduch pohodlně a úsporně
Kategorie: Dům a úspory energie | Autor: I V ZIMNÍCH MĚSÍCÍCH CHCEME VE SVÝCH PŘÍBYTCÍCH BÝT V TEPLE, JAK TO ALE UDĚLAT, ABYCHOM SI SOUČASNĚ MOHLI UŽÍVAT I ČERSTVÉHO VZDUCHU A NETOPILI PŘI VĚTRÁNÍ „PÁNU…
-
Vyzkoušejte si práci se sádrokartonem
Společnost Rigips pořádá další ročník akademie Škola suché výstavby. Již podruhé je součástí doprovodného programu FOR ARCH od 20. do 23. září 2016 na výstavišti PVA v pražských Letňanech. Škola suché výstavy nabízí…
-
Minerální izolace po zátopách
Kategorie: Stavba | Autor: ing. Pavel Matoušek Na základě postupu sanace ve vodou zasažených stavbách jsme ve společnosti ROCKWOOL podnikli krátký průzkum. Poznatky nelze přímo zobecnit, ale věřím, že s jejich znalostí by bylo možné…
-
Pomocníci pro přípravu dřeva
Je čas začít pomýšlet na zimu a připravit si dostatečnou zásobu dřeva, abychom v mrazech nestrádali. K přípravě polen využijeme různé typy nářadí. Kalače a klíny Kalače jsou nástroje s užší, ale robustnější hlavou, které…
-
Probuďte bazén ze zimního spánku
Sluníčko začalo vykukovat mezi mraky, dny se prodlužují. Jestli máte na zahradě bazén, určitě se již těšíte na dobu, kdy teplota na venkovním teploměru vystoupá nad 20°C a vy si budete moci užívat koupání ve…