Ostatní
-
Mlha přede mnou, mlha za mnou
S mlhami se setkáváme nejvíce na podzim, ale překvapit nás můžou také v jarních měsících nebo i v létě a pro řidiče se jedná o velmi nepříjemný meteorologický jev.
-
Vyrážíte na pěší výlet ve skupině?
Chůze patří mezi nejvhodnější pohybové aktivity, a tak není divu, že na pěší túry a výlety vyráží celá řada menších i větších skupin chodců. Ty se přitom nepohybují jen po chodnících a stezkách pro chodce,…
-
Kam volat po dopravní nehodě
Zdá se to být neuvěřitelné, ale stále řada motoristů neví, kam v případě vážné nehody zavolat pro odbornou zdravotnickou pomoc. Evropský průzkum provedený ve 14 státech včetně České republiky odhalil, že tomu tak může být…
-
Osvětlení vozidla je důležité
Neustále je třeba připomínat základní zásadu bezpečného pohybu v silničním provozu „vidět a být viděn“, a to vždy, nejen v temném zimním období.
-
Reflexní prvky mohou zachránit život
Černá bunda a tmavé džíny jsou ve tmě vidět jen ze vzdálenosti několika metrů, řidič auta na pohybující se postavu nestačí zareagovat. Zatímco svítící prvek na chodci dá vědět o jeho přítomnosti včas. Respektujete zákon?
-
Práva cestujících v železniční dopravě
Povinnosti dopravce začínají už při prodeji jízdenek. Cestujícím musí poskytnout informace jak o jízdních řádech, možnostech nejrychlejší cesty i nejlevnějšího jízdného, tak o všeobecných podmínkách přepravy.
-
Vyznáte se ve světelné signalizaci?
Se světelnou signalizací se na našich křižovatkách můžeme setkávat již od roku 1930, kdy se v tehdejším Československu rozsvítil první automaticky řízený semafor na Václavském náměstí.
-
Doklady a řízení motorového vozidla
Každý, kdo usedá za volant nebo řídítka motorového vozidla, to určitě zná. Ale občas není od věci připomenout si i takovou samozřejmost, jakou jsou doklady, které bychom měli mít u sebe, pokud vozidlem někam vyrazíme.
-
Auto vs. tramvaj
Pravidla silničního provozu jasně stanoví, jak se mají řidiči vozidel chovat při jízdě okolo tramvajových zastávek či za jakých podmínek lze případně tramvaj objet. Existuje však celá řada řidičů, kteří mají s některými z uvedených…
-
Respektujte železniční přejezdy
Česká republika disponuje jednou z nejhustších sítí železničních přejezdů v Evropě. A s tím souvisí i to, že právě na nich dochází poměrně často k nehodám. Těm lze přitom opatrným jednáním snadno předejít.

-
Stavba domácí udírny
Domácí udírna dokáže to, na co už nestačí gril či zahradní pec. Rozšíří vám možnosti přípravy nejrůznějších dobrot a může být i nepřehlédnutelnou ozdobou dvora či zahrady.
-
Dům, který na majitelku čekal dlouhé roky
Domek paní starostky v jihomoravských Morkůvkách může být inspirací pro každého, kdo přemýšlí o rekonstrukci chalupy v řadové zástavbě, která je pro tuto oblast typická.
-
WC bez vody a kanalizace
Mnozí chataři a chalupáři si léta vystačili s kadibudkou. Bez kanalizace nebo přívodu vody to ostatně ani nešlo jinak. Dnes však lze do kategorie „suchý záchod“ zahrnout i vskutku luxusní řešení.
-
Jak olemovat záhony
Hezký vzhled záhonům dodá olemování, které také udrží zeminu na svém místě. Lemy se dají vytvořit z různých materiálů.
-
Rychlé opravy trubek a potrubí
Opravy trhlin, prasklin nebo protékajících spojů vodovodního potrubí nemusí znamenat složité bourání a výměnu trubek. Problém mohou vyřešit těsnicí spojky, zatěsňovací kapaliny nebo lepidla. Příčinou poškození vodovodních trubek včetně odpadů nebo rozvodů vody pro vytápění…
-
Jak na opěrné zídky
Opěrná zídka na zahradě vyřeší problém nestabilním svahem, ale je rovněž výrazným dekorativním prvkem. Zvládnete ji postavit sami a můžete si vybrat z různých typů materiálů. Poměrně jednoduchou a levnou variantou opěrné zídky je stavba…