Potraviny
-
Voňavý med
Včelí med má v kuchyni nezastupitelné místo. Kromě toho, že může být zdravější alternativou cukru, pokrmům dodá nezaměnitelnou chuť a jemnou vůni.
-
Kapusta
Poněkud opomíjená zelenina má na svém kontě hned dvě prvenství. Je nejen nejotužilejší, pro čerstvou si můžeme chodit na záhon ještě počátkem nového roku, ale také pro lidský organismus nejzdravější.
-
Domácí plody bohaté na vitamín C
Hodit do sebe vitamínovou pilulku je rychlé, ale málo efektivní, navíc s ní organismus přijímá zcela zbytečně chemické látky použité při výrobě. Účinnější zdroje v podobě chutných plodů přitom máme všude kolem, často dokonce zadarmo.
-
Recepty z kapusty a kapustiček
Hlávková i růžičková kapusta jsou neopomenutelnými stálicemi podzimní a zimní kuchyně. Připravovat je lze na mnoho způsobů. Skvěle chutnají třeba v kombinaci s mletým masem nebo se sýrem.
-
Všestranný lilek
Lilek čili baklažán je díky své jemné chuti ideální surovinou pro přípravu zeleninových jídel, dipů i příloh. Ve spojení s aromatickým kořením tvoří nedílnou součást tradiční kuchyně Středomoří, Balkánu a Blízkého východu, postupně ale zdomácněl i…
-
Fazol
Známá bobovitá rostlina najde uplatnění nejen v užitkové zahradě, vysadit ji můžeme i na balkón nebo třeba k plotu, kde vytvoří kvetoucí a ještě k tomu jedlou pohledovou clonu.
-
Dýně, hvězda podzimní kuchyně
Na podzim můžeme vybírat z široké nabídky dýní nejrůznějších tvarů, barev i chutí. Všechny jsou skvělým základem pro řadu slaných i sladkých jídel.
-
Zelí k nakládání
Zajistit si s příchodem podzimu dostatečný přísun vitamínů lze různými způsoby. K těm nejtradičnějším a nejzdravějším patří kysané zelí, které si můžeme z vhodných odrůd připravit i doma.
-
Jedlý plevel
Po dlouhé zimě bychom měli svému organismu dopřát pořádnou dávku vitamínů, které zaženou jarní únavu a posílí imunitu. Možná jste ani netušili, jak bohatý zdroj představují planě rostoucí byliny, které navíc najdeme všude kolem úplně…
-
Mochyně peruánská: lampionky s chutným překvapením
Oblíbené lampionky zdobící nejednu zahradu a posléze interiér mají i svou jedlou podobu. Drobnému plodu ukrytému uvnitř se říká třešeň Inků. Předchází mu žlutohnědý květ, který rozkvétá v noci.

-
Stavba domácí udírny
Domácí udírna dokáže to, na co už nestačí gril či zahradní pec. Rozšíří vám možnosti přípravy nejrůznějších dobrot a může být i nepřehlédnutelnou ozdobou dvora či zahrady.
-
Dům, který na majitelku čekal dlouhé roky
Domek paní starostky v jihomoravských Morkůvkách může být inspirací pro každého, kdo přemýšlí o rekonstrukci chalupy v řadové zástavbě, která je pro tuto oblast typická.
-
WC bez vody a kanalizace
Mnozí chataři a chalupáři si léta vystačili s kadibudkou. Bez kanalizace nebo přívodu vody to ostatně ani nešlo jinak. Dnes však lze do kategorie „suchý záchod“ zahrnout i vskutku luxusní řešení.
-
Jak olemovat záhony
Hezký vzhled záhonům dodá olemování, které také udrží zeminu na svém místě. Lemy se dají vytvořit z různých materiálů.
-
Rychlé opravy trubek a potrubí
Opravy trhlin, prasklin nebo protékajících spojů vodovodního potrubí nemusí znamenat složité bourání a výměnu trubek. Problém mohou vyřešit těsnicí spojky, zatěsňovací kapaliny nebo lepidla. Příčinou poškození vodovodních trubek včetně odpadů nebo rozvodů vody pro vytápění…
-
Jak na opěrné zídky
Opěrná zídka na zahradě vyřeší problém nestabilním svahem, ale je rovněž výrazným dekorativním prvkem. Zvládnete ji postavit sami a můžete si vybrat z různých typů materiálů. Poměrně jednoduchou a levnou variantou opěrné zídky je stavba…