Právo
-
Marketingové triky e-shopů
Ostražitost je při nákupu na internetu vždycky namístě. Mějte na paměti, že klid domova marketingovým trikům nahrává a nevede k tomu, abychom dělali rozvážná spotřebitelská rozhodnutí.
-
Jak reklamovat vyúčtování energií
Zákon říká, že údaje na vyúčtování musí být přehledné, srozumitelné a čitelné. Jestliže však vyúčtování nerozumíte, máte právo, aby vám nesrozumitelnosti dodavatel vysvětlil. Ten je také povinen na základě vaší žádosti poskytnout údaje o spotřebě…
-
Jak ochránit chatu nebo chalupu před plísněmi, červotoči, vytopením a podobně?
Odpočinek na chatách či chalupách je naším národem maximálně oblíbený již po řadu desetiletí. A není se čemu podivovat. Po náročných a vytížených pracovních dnech ve více či méně rušných městech si člověk potřebuje oddychnout…
-
O vodách na pozemku
Práva a povinnosti majitelů pozemků, které se týkají vody, upravuje příslušný zákon. Práva i povinnosti z něj vyplývající by pro leckoho mohly být překvapivé, proto je dobré je znát.
-
Co dělat, když dopravce poškodí zásilku
Nakupování zboží prostřednictvím internetu má značné výhody, bezesporu hlavně úsporu času a mnohdy i peněz, ale může přinést hodně starostí, pokud se zboží při přepravě poškodí.
-
Komín nad zlato
Na komín je třeba se dívat jako na velmi důležitou součást nemovitosti, ať už jde o rodinný dům, nebo o chatu či chalupu. V žádném případě nesmíme podceňovat jeho funkčnost. Nezapomínejme ho proto kontrolovat.
-
Nový realitní zákon vychází vstříc zákazníkům
Díky novému zákonu o realitním zprostředkování nastaly na realitním trhu změny, které přinejmenším narovnaly vztahy mezi realitním zprostředkovatelem, případně realitní kanceláří, a prodávajícím či kupujícím.
-
Kdy se můžete stát neoprávněným odběratelem energií
Za černého odběratele se považuje ten, kdo technickým zásahem způsobí, že se odběr energií na elektroměru či plynoměru nezaznamenává, nebo čerpá energii z cizího zdroje. Lze se jím stát i nevědomky z důvodu neplatné smlouvy či poškozeného…
-
Kdy se nechat při koupi domu zastupovat právníkem
Jednoduše řečeno, raději vždy. Jednat na vlastní pěst se opravdu nevyplácí, peníze rozhodně neušetříte, naopak můžete snadno prodělat, protože jen profesionál se zkušenostmi zná pravidla, zákoutí i nástrahy realitního trhu.
-
Jak rozdělit chalupu mezi sourozence
Spoluvlastnictví nemovitosti se často stává jablkem sváru i mezi sourozenci, kteří spolu měli vždy dobrý vztah. Vyřešit problémy lze několika způsoby, záleží na tom, na co jsou všechny zúčastněné strany ochotné přistoupit.

-
Stavba domácí udírny
Domácí udírna dokáže to, na co už nestačí gril či zahradní pec. Rozšíří vám možnosti přípravy nejrůznějších dobrot a může být i nepřehlédnutelnou ozdobou dvora či zahrady.
-
Dům, který na majitelku čekal dlouhé roky
Domek paní starostky v jihomoravských Morkůvkách může být inspirací pro každého, kdo přemýšlí o rekonstrukci chalupy v řadové zástavbě, která je pro tuto oblast typická.
-
WC bez vody a kanalizace
Mnozí chataři a chalupáři si léta vystačili s kadibudkou. Bez kanalizace nebo přívodu vody to ostatně ani nešlo jinak. Dnes však lze do kategorie „suchý záchod“ zahrnout i vskutku luxusní řešení.
-
Jak olemovat záhony
Hezký vzhled záhonům dodá olemování, které také udrží zeminu na svém místě. Lemy se dají vytvořit z různých materiálů.
-
Rychlé opravy trubek a potrubí
Opravy trhlin, prasklin nebo protékajících spojů vodovodního potrubí nemusí znamenat složité bourání a výměnu trubek. Problém mohou vyřešit těsnicí spojky, zatěsňovací kapaliny nebo lepidla. Příčinou poškození vodovodních trubek včetně odpadů nebo rozvodů vody pro vytápění…
-
Jak na opěrné zídky
Opěrná zídka na zahradě vyřeší problém nestabilním svahem, ale je rovněž výrazným dekorativním prvkem. Zvládnete ji postavit sami a můžete si vybrat z různých typů materiálů. Poměrně jednoduchou a levnou variantou opěrné zídky je stavba…