Polstry pro zahradní nábytek

Rubrika: Interiér, Zahrada

Také jste si již užívali příjemného posezení v prosluněné zahradě? Aby bylo ještě komfortnější, vyplatí se pořídit nábytku polstrované potahy.

Díky nim si odpočinek ještě více užijeme, ale také stylově doladíme zahradní posezení. Abychom se nemuseli obávat zašpinění, je lepší volit potahy s voděodolnou a nešpinivou úpravou (například s vrstvou teflonu či v úpravě tekuté sklo) anebo snímatelné potahy, které můžeme prát. Tady se uplatní bavlněné směsové tkaniny, Dralon, 100% Trevira či polyester, Texsilk a další.

Látky, které odpuzují vodu, však nejsou nepropustné. Tato úprava ochrání sedáky při krátké přeháňce, nehodě s nápoji apod. Neumožní ale nechat nábytek bez povšimnutí od jara do zimy venku a sedáky neuklízet. Vodoodpudivé potahy jsou vhodné především pro kryté polootevřené prostory, kde hrozí pouze boční déšť, vysoká vzdušná vlhkost a podobně.

Široká nabídka

Potahy na zahradní nábytek jsou k mání pro pevná i polohovací křesla, na lavice i lehátka a v celé škále zajímavých designů, ze kterých si vybereme ten, který se na naši zahradu či terasu hodí nejlépe. Existují i potahy v oboustranném provedení – na jejich vnitřní a vnější straně je použit jiný vzor – takže se dají střídat podle potřeby.

V současné době jsou populární kombinace hliníkového nábytku s umělou tkaninou v opěrné a sedací části. Jde o jemný, pružný a prodyšný výplet (například Textilene nebo Batyline). Nábytek je vysoce odolný proti vlivům počasí a nevyžaduje žádnou speciální péči a obejdeme se i bez polštářů.

Na zahradě jako v obýváku

Na oblibě získávají rovněž takzvané „lounge“ sestavy zahradního nábytku, ve kterých se odpočívá stejně jako na domácí sedačce, pohovce nebo dokonce lůžku. Pro tyto sestavy je typická nízká hliníková konstrukce v kombinaci se širokým výpletem dokonale napodobujícím přírodní ratan.

Protože se umělé materiály stále vylepšují, nabízejí širší možnosti použití a kvalitní polstrování je tak možné ponechat po celou sezonu venku. Čalounění i výplně jsou vysoce odolné vlivům počasí, zachovávají barevnou stálost a jsou naprosto bezúdržbové. U potahů jde například o luxusní látku Sunbrella se vzhledem bavlny a vlastnostmi umělých vláken – což je stálobarevnost, vodoodpudivost, prodyšnost, odolnost proti plísním i jednoduchá údržba.

S deštěm se skvěle vyrovnají další moderní materiály, třeba výplň Quick Dry Foam. Jde o moderní, vysoce kvalitní pěnu s velkými otevřenými póry, které nezadržují vodu, ale naopak umožňují její rychlý odtok. Díky tomu je pěna i prodyšná, navíc je opatřena protibakteriální a protiplísňovou úpravou, takže nehrozí žádné problémy pro alergiky nebo děti. Za sedací soupravy vybavené těmito materiály ale zaplatíme sumy okolo sta tisíc korun.

Podobné vlastnosti má také Dryfeel, vlhku odolná pěna s otevřenou buněčnou strukturou. Ta rovněž zajišťuje prodyšnost a rychlé vyschnutí sedáků a opěráků. Pěna je vyvinuta pro venkovní použití a obsahuje antibakteriální složky.

www.mountfield.cz, www.ikea.cz, www.kika.com/cz, www.jysk.cz, www.kettler.cz, www.bauhaus.cz, www.doppler.cz, www.lcn-nabytek.cz

text: Helena Štětinová
foto: Archiv firem

 

Vybíráte polstry pro zahradní nábytek? Široký výběr a skvělé ceny naleznete na www.give.cz/polstry-na-zahradni-nabytek

 


Polstry pro zahradní nábytek

Polstry pro zahradní nábytek