Ke kamnům a krbu

Krbová kamna jsou populárním zdrojem tepla a domácí atmosféry. Pokud také patříte mezi pyšné majitele „ohně pod kontrolou“, poohlédněte se po těchto pomůckách, které vám zaručí nadvládu nad tímto jinak nezkrotným živlem.

 

 

Krbové nářadí je základ
Obsluha krbových kamen předpokládá manipulaci se dřevem v komoře kamen. Pokud nemáte ruce jako terminátor, rozhodně si pořiďte krbové nářadí ideálně i s košem na dřevo. Pokud jím nebudete zrovna topit, poslouží i jako hezká dekorace.  Není důležité, zda používáte podpalovač nebo noviny, v každém případě je budete muset něčím zažehnout. Dlouhé zápalky, například HS Flamingo, vám umožní pohodlné a bezpečné zapalování.

 

Kominík a čistič krbových skel
Kominík funguje na chemické bázi a pomůže vám s vyčištěním sazí s komína. Slouží ke spalování sazí a smolných usazenin v ohništi a kouřovodech. Pozor ale, používání „malého“ kominíka neznamená, že byste neměli pozvat každý rok kominíka opravdového na kontrolu a revizi komínu.  Kominík se používá při znečištění, ale i pravidelně. Doporučuje se přidávat nejdřív při každém topení, a po deseti použití prostředek používat při každém čtvrtém až pátém zatopení. Pro čisté sklo pak používejte čistič skla, podle potřeby cca 1 x týdně při častém používání.

 

Podpalovač – dřevitá vlna
Podpalovač je šikovná pomůcka, která urychlí a usnadní první zážeh. Je to moderní alternativa dříve využívaných novin. Do krbu postačí vložit opravdu malé množství této dřevité vlny a oheň je na světě. Podpal díky silnému plameni zaručeně podpálí dřevo nebo rozpálí dřevěné uhlí. Celý proces je bez zápachu a bez škodlivých zplodin, takže se hodí i pro zakládání ohňů k opékání.  Pozor jen na zajištění dostatečného přívodu čerstvého vzduchu k ohni. Podpalovač dřevitá vlna 22ks od HS Flamingo stojí 46 korun.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: HS FLAMINGO

Ke kamnům a krbu