Houpání pro malé i velké

Rubrika: Zahrada

Houpačka Vaggeryd ze švédské borovice s plátěnou střechou (Mountfield)

Jednou z radostí, které si v létě na zahradě s chutí dopřávají děti i dospělí, je houpání na houpačce.

Tu nejjednodušší houpačku tvoří prkno nebo kulatina jako sedák, zavěšené na lanech.
Její výroba je úplně jednoduchá, nejdůležitější je mít k dispozici pevnou a dostatečně vysoko umístěnou větev, na niž houpačku pověsíme.

Klasika pro nejmenší

V houpačkách, určených pro malé děti, jež nabízejí bezpečí se zádovou opěrkou, bočnicemi a posuvnou zábranou vpředu, jsme se houpali snad všichni. Je možné zavěsit ji v interiéru i na zahradě na nižší větev nebo na speciální, k tomu postavenou konstrukci. Houpačka je pro malé děti poměrně bezpečná právě díky zábraně vpředu. Pořídit ji můžeme v přírodní barvě dřeva nebo s různě barevnou povrchovou úpravou.

Romantika v síti

Látkové závěsné sítě jsou k mání v mnoha pestrých barvách, vzorech a zpracování

Dalším typem zahradních houpaček jsou látkové sítě, sedačky nebo vaky. Pevná látka v pestrých vzorech většinou nahradila skutečné sítě, ale i ty můžete mít. Okraje sítí mohou být různě zdobené třásněmi. Sedačky i sítě lze venku zavěsit na vhodnou větev, mezi dva stromy nebo na speciální, k tomu určený kovový či dřevěný stojan. Sítě se vyrábějí v několika velikostech, mohou být pro jednoho i pro dva.

Závěsné houpací křeslo Alebo z látky a molitanu lze doplnit kapsou na noviny, kapsičkou na mobil, polštářem (Alebo)

Závěsná křesla

Jednomístné houpačky pro dospělé mají často podobu různě tvarovaného „křesla“. Někdy se houpačka opravdu hodně podobá skutečnému křeslu, jindy to může být uzavřené „vajíčko“. Závěsná houpací křesla bývají z přírodního i umělého výpletu, nebo jsou i pohodlně čalouněná.

Pohodlí i luxus

Elegantní houpačka má kovovou konstrukci, sedák a opěrák z umělého ratanu a střechu z polyesteru (OBI)

Nejčastěji si dnes na zahradu pořizujeme houpací lavičku se třemi místy k sezení, doplněnou stříškou, chránící před sluncem i deštíkem. Houpačka může být vmnoha variantách, od jednoduché dřevěné až po luxusní čalouněnou, s polohovatelnými opěrkami a komfort zvyšujícími stolečky či držáky na nápoje a čtivo, případně i s naklápěcí střechou. Čalouněné houpačky mívají konstrukci dřevěnou nebo kovovou.

Chcete se houpat, přitom si pochutnávat na něčem dobrém a svým přátelům se dívat do očí? Tuto možnost nabízí houpačka s podlážkou, stolem, dvěma protilehlými lavičkami a střechou.

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: MARTINA LŽIČAŘOVÁ A ARCHIV FIREM

 

Vybíráte zahradní houpačku? Širokou nabídku naleznete na www.give.cz/zahradni-houpacky

 


Uložit

Uložit

Houpání pro malé i velké