Neobyčejné lžičky

Rubrika: Interiér

Vedle běžných čajových či trochu menších kávových lžiček existuje řada speciálních lžiček. Jsou praktičtější například při mlsání zmrzliny, medu, ovoce, oliv či popíjení koktejlu.

S oblibou různých kávových nápojů servírovaných do vysokých šálků nebo sklenic se objevily i lžičky s dlouhou rukojetí. Hodí se i do velkých čajových hrnků, do domácích limonád a na jogurty ve skleničkách.

Aby se lžička neutopila v medu, má na dlouhém držátku „kličku“, pomocí níž ji zavěsíme na okraj sklenice. Na měkké ovoce, jehož dužina se vybírá ze slupky, například kiwi či grapefruit, je výborným pomocníkem lžička se zoubky.

Koktejly popíjíme brčkem, ale jak nabrat kousky ovoce? Od toho je koktejlová lžička, která má místo klasické rukojeti trubičku – brčko.

Na zmrzlinu se doporučuje lžička hranatá – lépe se s ní nabírá zmrzlina z rovného dna talířku. Milovníci oliv si na ně mohou pořídit lžičku s dlouhou rukojetí a s prořezem, aby olivu nenabírali i s nálevem.

A majitelé běžně velkého kávového hrnečku si můžou udělat radost nevšedně tvarovanou nebo zajímavě zdobenou lžičkou, třeba s barevně smaltovanou nebo tepanou rukojetí. Existují i porcelánové nebo keramické lžičky.

www.naoko.cz, www.philippi.com, www.hubart.cz, www.bellarose.cz

text: IVA TVRZOVÁ
foto: MICHAL TVRZ, ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Neobyčejné lžičky

Neobyčejné lžičky