Chlazené nápoje

Rubrika: Interiér

Při posezení v zahradě oceníme uzavíratelné a pokud možno nerozbitné nádoby, které nám udrží nápoje co nejdéle chladné.

Zatímco popíjíme chlazenou šťávu, druhá tyčinka se chladí v mrazničce (Tchibo)

Tyto vlastnosti samozřejmě splňují termosky, kterých je na trhu velké množství, počínaje těmi obyčejnými z obchodů s domácími potřebami až po designové kousky, za které zaplatíme i několik tisíc korun.

Termoska o obsahu 1 l značky Stelton, cena 1 740 Kč (Luxurytable)

Také v nádobách s dvojitými stěnami, jež fungují jako tepelná izolace, si nápoj déle zachová původní teplotu. Obyčejnou lahev můžeme “obléknout” do speciálního pouzdra, které je ušito například z neoprenu nebo jiného tepelně izolačního materiálu.

Džbán z varného skla s vložkou na led, obsah 2 l, cena 219 Kč (Kavalierglass)

A pak tu jsou karafy a nádoby, které různými způsoby využívají geniální nápad v podobě chladicích tyčinek a vložek na led. Nápoje v nich zůstávají déle studené, ale neředí se. Ledově vychlazená tyčinka se jednoduše zašroubuje do víka, vložka ponořená do nápoje se naplní kousky ledu. Víko nádoby může být navíc vybaveno hrubým sítkem, které zabraňuje přelití plátků citronu nebo čerstvé máty do skleničky. Aby byly vychlazené nápoje k dispozici nepřetržitě, jsou u některých nádob chladicí tyčinky dvě, aby se po namrazení v mrazničce mohly střídat. Jsou odolné vůči teplotám do –18 °C a jsou vybaveny stupnicí.

www.apropos-shop.cz, www.kavalier.cz, www.tchibo.cz, www.blomus.cz, www.tescoma.cz, www.luxurytable.cz

text: Helena Štětinová
foto: Archiv firem

Chlazené nápoje

Chlazené nápoje