Pergoly, markýzy a rolety: zastínění vhodná i pro chaty a chalupy

Minulá období nám naznačila, loňské léto nás pak poučilo, že zastíněný prostor u domu či na zahradě je nejen příjemný, ale přes letní čas naprosto nezbytný. Odpočívat nebo si připravit posezení s rodinou a přáteli v horku a na slunečním žáru není zrovna to pravé.

Ne vždy však máme k dispozici u domu, na chatě, chalupě příhodné stinné místo pod stromem, které bychom využili. Proto je nutné poradit si jinak. Co vás napadá jako první? Pergola, markýza nebo velká látková roleta? Ať se již rozhodnete pro kteroukoliv variantu, propojte vždy kvalitu s funkčností a vzhledem, dlouhodobě se to vyplatí.

Pergoly – ochrana před sluncem i nepřízní počasí

Stínící technika je doménou firmy Rolrols, která byla zvolena i pro rekonstrukci domu krok za krokem, jejich nabídka jejich pergol je opravdu bohatá. Stačí se jen rozhodnout pro účel a následně typ pergoly. Hliníkové pergoly v různých variantách lze fixovat ke stěně domu, nebo je umístit do zahrady, volně stojící. Jednoduché ekonomické pergoly jsou vhodné pro zastínění parkovacího prostoru, vstupního prostoru, ale i pro zastínění teras. Jako střešní krytina se používá polykarbonát či bezpečnostní sklo, dokoupit lze ke všem pergolám pak i různé doplňky (skleněné posuvné stěny, osvětlení, stínění). Náročnějším zákazníkům jsou určeny pergoly Bergmann s naklápěcími lamelami, které v sobě spojují ochranu před sluncem i proměnlivým počasím, přirozené větrání, regulovatelnou propustnost světla. Někdy je zapotřebí pergoly i rozšiřovat, spojovat, nebo doplnit boční clony, což splňuje řada Brustor, která je i ve svém základním provedení velmi elegantním prvkem. Inovativní řešení pak nabízejí pergoly doplněné zatažitelnými baldachýny nebo podvěšenou látkou apod.

Markýzy a rolety jsou osvědčenou klasikou

Venkovní markýzy dobře poslouží pro zakrytí velké plochy na terase, stejně tak jako pro zastínění zimní zahrady, nebo pro omezení bočního pohledu. Základem jsou odolné látky s dlouhou životností, stabilní konstrukce a kvalitní výsuvné mechanismy, s ručním, motorovým nebo dálkovým ovládáním. Velmi oblíbené jsou stále také kvalitní látkové rolety v mnoha barevných odstínech, které zatemňují, zastiňují a použít se dají nejen na klasická, ale také na střešní okna.

 

 

Komerční prezentace

Pergoly, markýzy a rolety: zastínění vhodná i pro chaty a chalupy