Okapová skládačka

Okapový systém Lindab Rainline je konstruován tak, že většinu jeho prvků lze osazovat bez speciálního nářadí. Upínací patenty umožňují velmi rychlou montáž.

Okapová skládačka

Stavebnicový systém Lindab Rainline je vyroben z předlakované oceli s povrchovou úpravou HB polyester, která nepodléhá korozi a nevyžaduje natírání. Jedná se o polyesterový lak, který je obohacen o polyamidová zrna, zvyšující mechanickou odolnost povrchu. Životnost materiálu i celého systému je prověřena padesáti lety používání v náročných podmínkách Skandinávie, odkud Lindab pochází.

Na zimu může dolů

Bezúdržbový okapový systém se vyrábí ve velikostech 125, 150 a 190 milimetrů. Součástí systému je široká škála různých doplňků ve všech velikostech jako například odbočka do sudu, přechod do odpadu nebo prvek usnadňující vybírání nečistot či jistící háky pro uchycení žlabů.

Výrobce upozorňuje rovněž na spojky, díky kterým není třeba okap letovat nebo lepit. Nepotřebujete ani žádné speciální náčiní na montáž. Bajonetový uzávěr napojení svodů a žlabů pevně zacvakne a zajistí trvale těsný spoj. Na zimu můžete okap demontovat.

Okapová skládačka

Systém se vyznačuje originálními prvky, které přispívají k jednoduché montáži a umožňují přizpůsobení okapů nejrůznějším typům střech a podmínkám instalace. Inteligentní úchyty je možné upravit pro libovolný sklon střechy, žlabová čela jsou samotěsnicí a plně demontovatelná. Objímky jsou vyrobeny z jediného kusu ocelového plechu a umožňují uchycení svodu jediným pevným stiskem. Spojky žlabů jsou velmi pevné a trvanlivé, mají zaručenou nepropustnost díky těsnění s dlouhou životností.

Žlabový kotlík rovněž umožňuje snadnou samosvornou montáž, která podle výrobce zaručuje perfektní slícování.

Okapové systémy Lindab Rainline lze bez problému využívat tam, kde se dešťová vodá dále používá například pro zalévání zahrádky či na jiné účely. Voda není kontaminována žádnými škodlivými látkami.

Okapová skládačka

Systém se dodává ve škále deseti barev včetně odstínu mědi a dalších metalických odstínů. Je určen do klimatických podmínek nížin i hor a výrobce garantuje jeho třicetiletou trvanlivost.

Ekologické okapy

Je dobré vzít v úvahu ještě další výhodu, kterou se systém vyznačuje, totiž odolnost proti zlodějům. Přestože je okapový systém Lindab Rainline vyráběn z kvalitních surovin, jedná se omateriál, který se na rozdíl od mědi obvykle nekrade.

Tenkostěnný ocelový plech během celého svého životního cyklu nemá záporný vliv na životní prostředí. Nevylučuje žádné škodlivé látky, je recyklovatelný – prakticky všechnu ocel je možné vrátit do koloběhu a přetavit ji na nový materiál, z něhož se vyrobí další výrobky.

TEXT: RICHARD GURYČA
FOTO: LINDAB

Okapová skládačka