Proč je PIR izolace na střechu tou správnou volbou?

Rubrika: Market, Stavba

Kvalitní tepelná izolace, a to zejména střechy, je, co se týče vytápění domu zásadní. Má přímý vliv na energetickou účinnost domu, náklady za teplo a náš tepelný komfort. V poslední době se do popředí oblíbenosti dostává PIR neboli polyisokyanurátová izolace.

O co se jedná?

PIR izolace je technologicky modernější varianta široce rozšířené PUR izolace. Při výrobě PIR izolace se používá mírně odlišný chemický proces, díky němuž dosahuje lepších užitných vlastností. Během výroby dochází k reakci polyolu s izokyanátem, stejně tak jako je to ve výrobním procesu PUR izolace. Ovšem PIR izolace obsahuje více nehořlavých látek a katalyzátorů, jež mají pozitivní vliv na stabilnější a pevnější strukturu tepelné izolace.

V čem spočívají výhody PIR izolace?

Rozdíl mezi PIR a PUR izolací nalezneme hned v několika oblastech. První z nich je vyšší tepelná účinnost, neboť PIR izolace vykazuje jednu z nejvyšších hodnot míry tepelného odporu značeného zkratkou R. Dále, ve srovnání s ostatními pěnovými izolacemi prokazuje PIR izolace lepší odolnost vůči požáru, protože zpomaluje šíření ohně. Za zmínku rovněž stojí odolnost vůči vlhkosti. PIR izolace je minimálně nasákavá, tudíž eliminuje tvorbu plísní a hniloby. PIR izolace je mimořádně odolná a trvanlivá, nestlačuje se ani neprohýbá.

Kde nakoupit?

Specialistou na střešní izolace je firma STAV-INVEST s více jak 30letými zkušenostmi v oboru. Tato společnost se zaměřuje na prodej střešních krytin a dalších materiálů, které se stavbou střechy souvisí. V sortimentu firmy STAV-INVEST dále naleznete střešní okna, komíny, okapy, zdivo, řezivo, dřevo, fasády atd. Co se týče služeb, společnost zajistí dopravu materiálu, poskytne odborné poradenství a doporučí ověřené řemeslníky. Pro velkoobchodní zákazníky je tu půjčovna výtahů a ručního nářadí, pronájem klempířské dílny a profesionální podpora.

 

 

Komerční prezentace

Proč je PIR izolace na střechu tou správnou volbou?