7 aktivit, kterými si zpříjemněte zimní dny na chatě

Jezdíte v zimě na chatu? Také během zimního počasí a dlouhých zimních večerů si tam můžete užít spoustu zábavy. Přečtěte si náš článek a inspirujte se aktivitami, které vám zpříjemní chladné dny.

zasněžená chalupa

Foto: Pexels.com

1. Uspořádejte zimní filmový maraton

Zimní dny jsou ideální pro organizaci domácího filmového festivalu. Obývací pokoj jednoduše přeměníte na útulné kino s dekami, polštáři a oblíbeným občerstvením. Pozvěte přátele, nebo si užijte klidný večer sami s rodinou a s filmy podle vašich představ.

Pokud se vám ale nechce koukat do obrazovky, udělejte si pohodový den s teplým nápojem a knihou. Ať už to bude s horkou čokoládou, čajem nebo kávou, dopřejte si pod dekou chvíli relaxu. Nemusíte se každý den hnát za dobrodružnými zážitky.

2. Hrajte společenské hry

Když se vám v tuhé zimě nebude chtít jít ven, zapalte v krbu, pozvěte rodinu nebo přátele a zahrajte si společenské hry. Jsou skvělé na stmelení kolektivu a poskytnou vám hodiny zábavy a smíchu.

Pokud máte rádi spíše zábavu u herních konzolí, můžete strávit večer hraním oblíbených videoher. Navíc herní konzole dnes již nabízí různorodé hry pro všechny věkové kategorie. Určitě tak najdete něco pro každého člena rodiny. Hrami se ale zásobte ještě před odjezdem na chatu.

3. Zabavte se venku

Navzdory chladnému počasí existuje spousta aktivit, které si vychutnáte na čerstvém vzduchu. Teple se oblečte, obujte si pohodlné teplé boty a vydejte se do kouzelného zimního království.

Před samotným odchodem z chaty ale nezapomeňte vše zkontrolovat, aby se k vám náhodou někdo nevloupal, nebo abyste nevyhořeli. Pokud chcete předejít případným nepříjemnostem, také na chatu uzavřete pojištění nemovitosti a domácnosti.

Venku s rodinou můžete stavět sněhuláky, sněhové pevnosti nebo se jen tak vypravit na procházku zasněženým lesem. Pokud máte v blízkosti chaty možnost lyžování, bruslení, běžkování či sáňkování, je to skvělý způsob, jak si užít zimní dny. Po návratu na chatu si můžete vychutnat teplý nápoj, nebo si zahřát ruce u krbu.

4. Dopřejte si wellness

Vytvořte si wellness přímo na chatě. S partnerem si vyzkoušejte domácí procedury, jako je třeba teplá koupel či masáž s esenciálními oleji. A pokud máte k dispozici vířivku nebo saunu, určitě je využijte. Pomůžou vám rozehřát zkřehlé tělo.

Pokud vás to láka, vyzkoušejte otužování, které má pro organismus spoustu benefitů. Nemusíte se hned otužovat v potoce. Postačí, když se bosí projdete po sněhu. Pokud si ale troufáte a máte přístup ke studenému zdroji vody, zkuste se začít otužovat postupně, abyste si neublížili.

bobování

Foto: Pexels.com

5. Věnujte se pečení

Zimní dny jsou ideálním časem, abyste se se svou rodinou či přáteli pustili do pečení. Provoňte chatu čerstvě upečenými koláči, sušenkami nebo chlebem. Kromě toho můžete po pečení prostřít stůl a užít si vaše výtvory při nekonečných konverzacích, stolních hrách či filmu.

6. Kreativní dílny

Na chatě můžete také zorganizovat tvořivé dílny. Pokud máte děti, nebo přijdou také děti sousedů, můžou namalovat své vlastní obrazy, koláže, pohlednice nebo vytvořit náramky. Výběr je jen na vás a na pomůckách, které máte.

Pokud nemáte děti a chcete tvořit s přáteli, v dnešní době už na trhu existuje spousta předpřipravených kreativních sad, kde najdete vše potřebné na tvoření a každý si může vybrat přesně to, co ho zajímá: malování, modelování, tvorba mozaik či drátkování.

Po takové kreativní aktivitě vám určitě zůstanou jedinečné dekorace do interiéru, které zútulní vaši chatu.

7. Udělejte si kvízový večer

Kvízový večer na chatě je ideální zimní aktivitou pro vás a vaše přátele. Vytvořte si okruhy otázek, rozdělte se do týmů a vyberte člověka, který bude moderovat celou soutěž. Tato zábavná aktivita otestuje vaše znalosti, a zároveň vás zabaví během dlouhých zimních večerů. Určitě také v knihkupectví či ve speciálním herním obchodě seženete řadu kvízových společenských her, díky kterým nebudete muset nic vymýšlet.

Text: redakce
Foto: Pexels

7 aktivit, kterými si zpříjemněte zimní dny na chatě