Zahradní technika pro jarní práce

AKU nůžky na živý plot Kärcher HGE 18-45 Battery s lištou broušenou diamantem pro přesný výsledek stříhání. Nízká váha zajišťuje práci bez velké námahy. Doporučená cena 2 590 Kč bez baterie (Foto: Kärcher)

Jakmile jaro zaťuká na okno, můžeme si být jisti, že zahrada ožívá a vše se dá do překotného růstu, který bude nutné usměrnit. S odpovídající technikou si se zelenou expanzí lehce poradíme.

Jako správní hospodáři zahradu projdeme a určíme si rozsah potřebných prací. Nejprve bychom se měli zaměřit na stromy a keře a provést u nich výchovný a zmlazovací řez, případně je tvarovat. Kdo určitě nebude otálet s růstem, je plevel, tudíž bychom se ho měli zbavit dřív, než ovládne zahradu. Také trávník nebude zahálet a vyžádá si provzdušnění a sestřih. Pro jarní údržbu zahrady budeme tedy potřebovat různé pily, plotostřih, likvidátor plevele, vertikutátor a sekačku.

____________________________________________________________________

Další články speciálu Zahrádka na jaře:

Kdy vysít zeleninu

Pravidla jarního hnojení

Rychlení zeleniny

Jarní příprava půdy

Zdravé sazenice

Sejeme ranou zeleninu

Nářadí pro výsadbu

Bezpečnost na jaře

________________________________________________________________________

Benzinový vertikutátor Patriot GS 40, čtyřtaktní motor o výkonu 4 kW, záběr 40 cm, sběrný koš 45 l. 9 330 Kč (Foto: Mountfield)

Elektrická strunová sekačka Fieldmann FZS 2105-E, záběr sečení 22 cm, váha 1,3 kg, nastavitelná rukojeť. 449 Kč (Foto: Fieldmann)

AKU strunová sekačka Kärcher LTR 18-25 Battery je extrémně lehká, vyznačuje se jednoduchým ovládáním, má ergonomickou rukojeť. Doporučená cena 1 990 Kč bez baterie (Foto: Kärcher)

Dobrá rada

Aby zahradní technika dobře sloužila, je nutná její pravidelná údržba. Potřebuje čistit, promazávat a ostřit.

 

Text: Zuzana Ottová
Foto: Se svolením firem Mountfield, Kärcher, Fieldmann

Zahradní technika pro jarní práce