Zahrádka na jaře
Má-li z nenápadného semínka vyrůst zdravá odolná rostlina, dá to hodně práce. Přesto se na jarní práce na zahrádce každý rok těšíme.
-
Pravidla jarního hnojení
Pro jarní aplikaci se používají zejména rychle působící hnojiva. Jejich výběr se odvíjí od typu půdy a druhu rostlin, jimž je třeba dodat živiny, ale i od toho, jestli pěstujeme zeleninu a ovoce v biokvalitě, nebo…
-
Jarní příprava půdy
Budete si i letos na záhoncích pěstovat oblíbené trio–rajčata, okurky, papriky? Je čas na kvalitní přípravu půdy.
-
Kdy vysít zeleninu
Má-li z nenápadného semínka vyrůst zdravá odolná rostlina, potřebuje k tomu optimální podmínky už při výsevu. Ten se řídí délkou klíčivosti semen a následného vývoje sazenic.
-
Sejeme ranou zeleninu
Krátká vegetační doba raných odrůd nám dává možnost pochutnat si na první letošní zelenině velmi brzy. Předpěstováním sazenic můžeme čas sklizně ještě urychlit.
-
Zdravé sazenice
Základem bohaté a kvalitní úrody je osivo a z něj vzešlé sazenice. Je proto dobré vědět, jak při nákupu zdravé sazenice poznáme, a co bychom měli dodržet, pokud si je chceme vypěstovat sami.
-
Nářadí pro výsadbu
Příprava záhonů a následná výsadba si žádá celou armádu pomocníků z řady ručního nářadí. Pojďme si připomenout, které je třeba si nachystat či případně dokoupit.
-
Zahradní technika pro jarní práce
Jakmile jaro zaťuká na okno, můžeme si být jisti, že zahrada ožívá a vše se dá do překotného růstu, který bude nutné usměrnit. S odpovídající technikou si se zelenou expanzí lehce poradíme.
-
Bezpečnost na jaře
Za úrazy při práci na zahradě může nejčastěji neopatrnost nebo podceňování rizika, především po zimě, kdy se s vervou pustíme do úklidu a úprav. Přitom stačí osvojit si pár pravidel.
-
Rychlení zeleniny
V první fázi je naším cílem urychlení klíčivosti semen a vývoje sazenic, v druhé růst rostlin a plodů. Osvědčenými pomocníky nám v tom budou pařeniště, fóliovníky a skleníky.
-
Na vodu, popel, listí i sníh
Interiér vozu, okap střechy anebo kamna či krb – i tato nesourodá místa je třeba občas uklidit, ideálně nečistoty vysát, ať už se jedná o prach, listí či mokré bláto. Na rozdíl od domácích vysavačů…
-
Milí čtenáři,
Kategorie: | Autor: Martina Lžičařová v první reportáži navštívíme chalupu zařízenou poněkud jinak, než jsme dosud byli zvyklí. Většina nábytku je totiž vyrobená z ratanu, který si oblíbila paní domu. Je nezvyklé vidět v roubence…
-
Úprava nesoudržných povrchů před nátěry
Zatímco natřít dřevo je poměrně snadné a úprava jeho povrchu obvykle spočívá jen v odstranění starého nátěru, u jiných materiálů je to obvykle složitější. Ale natřít lze téměř cokoli.
-
Historické techniky omítání
Hrubé (ostré) nahazované omítky Jde o jednu z tradičních technik, při níž se používala malta tužší konzistence s vyšším podílem vápna. Po nahození se neprováděla žádná další úprava. Nahazuje se v jedné vrstvě o tloušťce…
-
Novostavba v tradičním hávu
Když se mladí manželé shodli na pořízení vlastního domu, dlouho marně hledali starší stavení, které by přetvořili ke svému obrazu. Jenže se jim takové nepodařilo najít, proto postupovali přesně opačně.
-
Vybíráme vitamíny
Je zima a všude čteme o důležitosti vitamínů pro naši odolnost a vitalitu. Ale po jaké vitamínové formuli sáhnout? A je to opravdu nutné?