Pod poklopem

Rubrika: Interiér

Sotva v zahradě prostřeme stůl a položíme na něj navařené a napečené dobroty, hned je tu dotěrný hmyz, který to vše chce také ochutnat. Pomohou nám dózy, poklopy a síťky.

poklop z jemné drátěné siťky v bílé barvě ozdobený háčkovanou krajkou. cena 399 kč (almara)

Poklopy na pokrmy se hodí především na sladká jídla, dorty a koláče, ale také na sýry, jejichž vůně přitahují hmyz také. Využijete je i doma, kde poklop zase ochrání potraviny před osycháním a sýrům uchová jejich aroma.

skleněný poklop s porcelánovou úchytkou, kterým můžete chránit potraviny před oschnutím nebo hmyzem. cena 489 kč (bella rose)

Skleněné poklopy jsou krásné, ale do zahrady volte raději nádoby z plastu, abyste zabránili možným karambolům při pádu poklopu na zem.

do poklopu schováte sladkosti i skleničku s džusem (tescoma)

Na krátkodobé zakrytí pokrmů a moučníků se hodí poklopy s drátěnou nebo textilní síťkou. Některé mají pevnou konstrukci, jiné se zase otevírají a zavírají podobně jako deštníky. Prodávají se i poklopy se servírovacím tácem, pod který se vkládá chladicí vložka, která udrží i v horkých dnech potraviny v čerstvém stavu. A jestli máte nad stolem rozevřený slunečník, můžete i ten opatřit sítí proti hmyzu. Ochrání při stolování i vás.

www.bellarose.cz, www.almara-shop.cz, www.decodoma.cz, www.kupdarek.cz, www.tescoma.cz

text: Helena Štětinová
foto: Archiv firem

Pod poklopem

Pod poklopem