Barva moře

polštáře v barvách moře

Dobrou zprávou je, že si vystačíte s pár doplňky v podobě polštářů, malého koberce, ubrusu, závěsů, vázy či nádobí (Foto: Möbelix)

Barva moře je úchvatná. Ale moře nese více barev, od šedivé přes akvamarínovou po temně modrou. A někdy bývají vlny ozdobeny bílou pěnou. My se budeme věnovat takové šalvějové či mátové nebo by se dalo říct barvě tropického moře.

Pobřežní moře bývá bohaté na živiny, a proto má téměř vždy nazelenalou nebo žlutozelenou barvu. Obsahuje totiž velké množství mikroskopických řas a jiných rozptýlených částic, které nejvíce odrážejí vlnové délky zeleného a žlutého světla. Pro zařizování interiéru to je obtížný odstín, protože na něj narazíte málokdy, a jednotlivé předměty se můžou barevně lišit. Ale zase mu to sluší v přítomnosti přírodního nebo lehce načervenalého dřeva, bílé a černé – tedy nejčastěji volených barev. A je to barva, která přetrvá více sezon, aspoň tedy nemusíte nic měnit.

atmosféra dovolené u moře

Pár sklenic a lahví v modrém tónu vaši snahu jen podtrhne (Foto: Möbelix)

prostírání v barvách moře

Na kuchyňských předmětech se bude dobře vyjímat (Foto: Möbelix)

Použijte ji na stěny

Když nechcete kupovat nové věci, použijte akvamarínovou barvu na výmalbu stěn. Bude se dobře vyjímat ve společnosti bílé a přírodního dřeva, ze které je nábytek.

bílá kuchyně a akvamarínová stěna

Jestli si nejste jistí použitím této barvy, můžete vymalovat třeba jen jednu stěnu (Foto: Asko-Nábytek)

Text: Martina Lžičařová
Foto: Archiv firem

Barva moře