Oživte interiér drobným nábytkem

Rubrika: Interiér

Drobný nábytek může být nenápadným praktickým kouskem i hezkým doplňkem interiéru.

Něžně zelená závěsná skříňka s poličkami, háčky a malými zásuvkami vynikne hlavně v kuchyni (Bella Rose)

Při zařizování interiéru dostávají nejprve hlavní slovo nepostradatelné kusy nábytku – v ložnici postele, skříně a prádelník, v pokoji sedací nábytek a nějaký typ úložného – například knihovny či příborník, v kuchyni jídelní stůl se židlemi, kredenc a pracovní stůl nebo kuchyňská linka. Po čase se většinou objeví potřeba zařízení doplnit o pár praktických nebo i zdobných kousků. A tak na řadu přichází drobný doplňkový nábytek.

Stoleček může sloužit jako noční nebo odkládací kdekoliv v domě (Teakland)

Počítáme k němu především různé odkládací, skládací, servírovací, konzolové i noční stolky, které se hodí všude, kde si potřebujeme odložit rozečtené časopisy, knihy, šálek čaje nebo postavit vázu, lampičku či pro potěšení umístit hezkou dekoraci. Patří sem i nejrůznější menší skříňky: otevřené policové, zásuvkové nebo s dvířky plnými i prosklenými. Ukládat do nich můžeme od knížek přes sbírku pohledů či pletení po oblečení nebo porcelán.

K nezaplacení jsou drobné prosklené nebo malované skříňky k zavěšení na zeď -nezabírají místo a ještě udělají parádu. Podobně zdobí stěny i otevřené skříňky s poličkami, háčky a šuflíčky, určené na drobné kuchyňské náčiní, kořenky nebo porcelán. Místo najdou v kuchyni i v obytné světnici. V předsíni jsou praktické malé skříňky na klíče či lékárničku.

Praktické štokrdle má všestranné použití, na sezení i odložení věcí (Bella Rose)

Leckde uvítáme i lehký a snadno přenosný sedací nábytek – nízkou stoličku, štokrdle, skládací židli, lavičku. V ložnici se určitě neztratí němý sluha – praktický stojan na odložené šatstvo. I lehká zástěna nebo skládací paraván odvedou dobrou službu tam, kde potřebujeme prostor rozdělit nebo něco zakrýt.

www.anglickasezona.cz, www.bellarose.cz, www.mirland.cz, www.dudinger.cz, www.fakopa.cz, www.pro-byt.cz, www.teakland.cz

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM

Oživte interiér drobným nábytkem