Sprchové panely

Rubrika: Interiér

Chcete si sprchování pořádně užít? Pořiďte si sprchový panel, který nabízí sprchy hned dvě a k tomu ještě další vodní trysky.

Na rozdíl od klasické baterie pouze s hlavovou nebo ruční sprchou si u sprchového panelu můžete vybírat mezi proudem vody z ruční sprchy nebo ze sprchy hlavové či z několika bočních masážních trysek. Těch bývá – podle provedení panelu – různý počet, mohou být stejné nebo s odlišnou vodní sprškou.

Některé trysky lze natáčet (Sapho)

Většinou lze při sprchování zvolit v jeden moment jen jednu z nabízených možností, ale například u nástěnného sprchového panelu Prisma 140 Therm Chromoter značky SanJet (prodává třeba Keramika Soukup) lze kombinovat najednou dva proudy vody: ruční a hlavovou sprchu, ruční (nebo hlavovou) sprchu a boční trysky. U tohoto panelu si můžete při sprchování dopřát navíc i chromoterapii ve čtyřech barvách. Přívod elektrické energie není třeba, funguje na dobíjecí baterie.

Mimořádně široký sprchový panel Flat
oval zn. Polysan má i vodopád s masážním
proudem vody a dvě poličky. 45 770 Kč
(Sapho)

Sprchové panely se vyrábějí v různých velikostech, v provedení rohovém, na stěnu i k zapuštění do stěny, s různou povrchovou úpravou, technickým vybavením i designem. Podle ostatního vybavení koupelny si můžete vybrat panel v lesklém chromu, v nerezu, s efektem dřevěného dekoru nebo se skleněným povrchem, v barvě bílé i černé. Někdy je panel kompaktní včetně zapuštěné hlavové sprchy, jindy je hlavice sprchy samostatným výrazným prvkem. Ovládací knoflíky bývají umístěny vpředu i z boku, baterie je kohoutková, páková nebo termostatická. Hlavice sprchy a trysky mohou být pevné i výkyvné do stran. Některé sprchy a masážní trysky mají úpravu proti usazování vodního kamene. Minimální rozměr sprchového koutu pro instalaci sprchového panelu je 90 × 90 cm.

www.grohe.cz, www.keramika-soukup.cz, www.ravak.cz, www.sapho.cz

Text: Iva Tvrzová
Foto: Archiv firem

Sprchové panely

Sprchové panely