Dekorace stěn aneb Báječné výhledy

Hezký výhled z okna oceníme na chalupě i v městském bytě. A když takové okno nemáme? Nalepíme si falešné!

Dopřejte si romantický výhled z okna ložnice

Obchody běžně nabízejí fototapety s pohledem na mořskou pláž, vrcholky velehor či  světová velkoměsta. Ale i když jsou fotografie sebelepší, těžko nás přesvědčí, že na dosah šplouchá moře, tají ledovce nebo jezdí výtah na Eiffelovku.

Namalované okno

Skutečné okno může doplnit ještě jedno namalované, „otočené“ do patia

A což zvolit nadsázku? Pro tu se rozhodli autoři vtipných kreslených samolepek na zeď. Za namalovanými okny se otvírá pohled na romantické prejzové střechy, na terasu s bujnou zelení či do klidného patia. Originální vinylové samolepky vypadají, jako by je někdo nakreslil přímo na stěnu. Nechávají nás nahlédnout do míst, která bychom měli rádi na dosah.

Samolepka je neobvyklou dekorací, oživí každou zeď a rozveselí celý byt. To je i motto designérů značky Chispum: „Jsme veselí lidé a jsme rádi, když můžeme ostatním vykouzlit na tváři úsměv. Nebo dva.“

Černobílé obrázky

Hromada kufrů v předsíni jako předzvěst báječné dovolené

Z jiného soudku jsou různé černobílé motivy. Některé připomínají stín větve nebo rozkvetlých kytek, vržený za prudkého poledního slunce na bílou stěnu. Jiné obrázky jako by černou tuží na bílou čtvrtku namaloval ilustrátor dětských knih – s jednoduchostí linky se snoubí hravost, vtip i poetika. Vzrostlé kaktusy v květináčích nikdy neuschnou, hromada kufrů na prázdné stěně předsíně potěší srdce cestovatele, u starobylého krbu se bude příjemně lenošit. A čelo postele vypadá jako malovaná kulisa do právě natáčené pohádky O princezně na hrášku, nezdá se vám?

Originální a zábavné dekorativní samolepky jsou většinou omyvatelné a odolné, připevňují se v kuse, mají dlouhou životnost a po odstranění nezanechávají stopy.

Vtipná malovaná samolepka rozveselí vaše všední dny

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Chispum a archiv

Dekorace stěn aneb Báječné výhledy

Dekorace stěn aneb Báječné výhledy