Stylové vypínače

Při zařizování hrají důležitou roli i takové detaily, jako jsou vypínače a elektrické zásuvky i jejich rozvody.

Jiný typ rámečku, sdružující vypínač a zásuvku. Speciální kroucený kabel je veden po zdi

I zdánlivé drobnosti jako například vypínače a zásuvky by měly ladit se stylem, v jakém je vybavený celý interiér. Do starého zděného stavení, tím méně do roubené chalupy, se moderní plastové vypínače příliš nehodí.

Již nějaký čas jsou na trhu vypínače a zásuvky ze dřeva, tvarem však většinou kopírují moderní tlačítkové. V poslední době se ale nabídka rozšířila o celou řadu typů, které se inspirovaly vzhledem vypínačů z poloviny minulého století. Jako materiál se u těchto stylových vypínačů používá porcelán, sklo, dřevo a kov, došlo k návratu ke kulatým tvarům a otočným nebo páčkovým vypínačům.

Vysoké porcelánové vypínače a zásuvky kolekce Garby od Fontini jsou jednobarevné, s kresbou nebo mramorované

Porcelánové jsou převážně v tradiční bílé nebo černé barvě, mohou ale být i s dekorem nebo mramorované, sklo je čiré nebo matové, dřevo může mít vedle přírodních odstínů i jiné probarvení, kov se nabízí ve zlatém a stříbrném odstínu, s lesklým, broušeným či patinovaným povrchem. Kombinuje se i více materiálů. Vypínač lze použít samotný nebo zasazený do různých rámečků, do nich je možné sdružovat i více vypínačů, vypínač a zásuvku apod.

K mání jsou vždy celé série: klasické vypínače, stmívače, zásuvky elektrické, televizní, telefonní, počítačové. Tyto výrobky tak spojují tradiční vzhled se současnými moderními technologiemi.

TEXT: IVA TVRZOVÁ

FOTO: FONTINI

Stylové vypínače