Asfaltové pásy

Máte na chalupě nebo kůlně starou lepenku, která už dosloužila? Nahraďte ji hydroizolačními pásy z modifikovaného asfaltu.

Hydroizolační pásy Elastodek

Hydroizolační pásy Elastodek jsou velmi kvalitní náhradou lepenkových krytin. Jsou vyrobeny z modifikovaného asfaltu SBS, který je mimořádně ohebný a elastický i při záporných teplotách, má výbornou odolnost proti stárnutí a velmi dobrou přilnavost ke stavebním materiálům. Tato hmota z obou stran obklopuje vložku z polyesterového rouna. Spodní vrstvu pásů Elastodek tvoří PE fólie, povrch je upraven posypem jemného písku nebo i štípané břidlice (pásy s břidlicí se však používají hlavně do souvrství střešních plášťů se zvýšenými požadavky na tažnost a mechanickou odolnost). Pásy Elastodek lze dobře spojovat pouhým překrytím, ty s hrubozrnným posypem mají na každé straně natavovací pásek.

Různá povrchová úprava

Výrobce nabízí tyto modifikované pásy v různých šířkách a povrchových úpravách. Například označení Elastodek 35 standard dekor znamená, že pás je 3,5 mm tlustý (je v tloušťkách až 5,2 mm) a opatřený jemným pískem.

Hydroizolační pásy Elastodek

Tyto pásy jsou široké 100 cm, z toho 10 cm je natavovací proužek. Údaj standard znamená, že se pás začíná lámat při -15 °C (medium, což je další typ pásu Elastodek, při -20 °C a special při -25 °C; obyčejné oxidované lepenky, jako je IPA, mají lámavost při 0 °C, nejsou tedy do mrazu vůbec vhodné).
A nakonec – výraz dekor naznačuje, že jde o pásy s posypem štípanou přírodní nebo barevnou břidlicí.

Odolné i proti ohni

Hydroizolační pásy Elastodek i další výrobky podobného charakteru se při pokládce k sobě natavují plamenem. Nemusíte se obávat vznícení, pásy prošly zkouškami odolnosti proti ohni. Ve zkoušce zvané „chování střech při působení vnějšího požáru“ splňují kategorii Broof (t1), ve zkoušce „reakce na oheň“ kategorii E.

Hydroizolační pásy Elastodek

Výrobce poskytuje na tyto pásy záruku 7 let, ale asfaltové pásy vám budou sloužit mnohem déle. Na rozdíl od tradiční lepenky nepotřebují žádnou údržbu. Jsou vhodné na rovné, pultové i sedlové střechy a stříšky do sklonu maximálně 45°. Na střechách s větším sklonem je lepší použít šindel.

Vyrábí Dehtochema KRPA. Ceny za roli 7,5 m2 se pohybují od 980 do 1200 Kč podle typu. Asfaltové pásy Elastodek střechu dobře izolují, mají dlouhou životnost a pokládka je celkem snadná.

www.dehtochema-krpa.cz

TEXT: MARIE RUBEŠOVÁ
FOTO: AUTORKA A DEHTOCHEMA KRPA

Asfaltové pásy