Neviditelná konstrukce ušetří místo i vodu

Místa není nikdy nazbyt! A co teprve, když jde o koupelnu, kde se bojuje doslova o centimetry. Potřebujete do miniaturní koupelny umístit i toaletu? Případně jste se rozhodli získat prostor na novou koupelnu tak, že stávající prostor přehradíte, ale nevíte, jak si poradit s upevněním toalety v kombinaci se sádrokartonovou příčkou?  Řešení představuje podmítkový instalační WC systém Jika pro závěsné klozety. Nabídne elegantní řešení i pro malý prostor a navíc díky kombinaci s moderním vnitřním vybavením umožní významně uspořit vodu.

 

Závěsný klozet

 

Podomítkový, neboli předstěnový instalační WC systém Jika dává možnost využít i místo, kam by se klasický kombi klozet nevešel. Jeho základem je samonosný ocelový rám, který se fixuje do podlahy a zadní zdi. V případě sádrokartonových stěn se upevňuje do rámové konstrukce těchto příček. Rezervoár vody je tak nejen skrytý, což dává prostor pro ničím nerušené designové pojetí koupelny, ale zároveň jeho umístění „ve zdi“ umožňuje získat kýžené centimetry navíc. Protože systém obsahuje i speciální modul pro jádra panelových bytů, není jeho využití prakticky ničím omezeno.

 

Detail zavěšení

 

Masivní ocelový rám zvládne zatížení až 400 kg, takže poskytuje potřebnou stabilitu i jistotu. Zároveň umožňuje zvolit si rezervoár na vodu dle vlastních preferencí – vybírat lze mezi objemy 6 litrů, 4,5 litru a 4 litry. Systém lze přitom vybavit tlačítkem na jednoduché nebo na tzv. duální splachování – tedy na 3/6 litrů, 3/ 4,5 litru nebo na 2/4 litry. Poslední, extrémně úsporná varianta splachování je přitom naprostou novinkou, kterou umožnila až konstrukce s novým vypouštěcím ventilem pro splachování od 4 litrů vody.
Systém lze přibudovat na klasický odpad 90/110, lze ho dovybavit tlačítkem Single nebo Dual Flush. Rám také umožní nastavit finální výšku klozetu, což ocení zejména senioři nebo vyšší lidé.WC systém Jika pro závěsné klozety lze pořídit od 4 956 Kč vč. DPH.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: JIKA

Neviditelná konstrukce ušetří místo i vodu