Andílci z polínek

Vyrobte si vánoční dekoraci z obyčejných polínek, které byly třeba ještě před chvílí složené u kamen.

Na něžné andílky vám postačí jako základní materiál štíhlá polínka nebo větve, z nichž je nařežete, polystyrenové kouličky na hlavu a různý materiál na křídla a na zdobení. Využít se dají různé stužky, krajky, staré záclony, peří ze starého polštáře, drátky, korálky, knoflíky, dřevěné nebo plstěné ozdoby, hobliny, krajkové papírové prostírání a podobně.

www.originalvyrobky.cz

Potřeby

1 úzká kulatá polínka nebo větve 2 pilka 3 svěrák 4 drobné kamínky 5 akrylové barvy (zde Balakryl Satin) 6 štětec 7 tavicí pistole 8 univerzální lepidlo 9 miska 10 gáza 11 papírové prostírání 12 peří 13 nůžky 14 špejle 15 polystyrenové kuličky odpovídající velikosti polínek 16 tužka 17 černý a hnědý fix 18 drobnosti na dozdobení (krajky, stužky, zlatá nit, dřevěná sněhová vločka, drátek, korálek, hobliny, knoflík, filc apod.)

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Vánoční dekorace:

Hvězdný svícen

Věnce na dveře i vrátka

Ten perník voní!

Papírové ozdoby

Malované podložky pod hrnky

________________________________________________________________________

Postup výroby andílků z polínek

1 Rovné větve nebo delší polínka uchytíme do svěráku a nařežeme pilkou na různé délky. Konce seřízneme do roviny. Vytvoříme tak tělíčka andělíčků.

2 Polínka natřeme bílou akrylovou barvou. Pro větší zajímavost nemusíme však kůru zatřít zcela a můžeme ji nechat místy prosvítat. Břízu natírat nemusíme.

3 Na jeden konec polínek přilepíme pistolí drobné kamínky – budou tvořit krk. Pro větší stabilitu můžeme na spodní konec nalepit širší dřevěné kolečko.

4 Vyrobíme křídla z gázy. Do misky dáme vodu a přilijeme lepidlo v poměru zhruba 10 dílů vody a 1 díl lepidla. Dobře promícháme.

5 Do lázně vložíme gázu, předem ustřiženou na potřebnou velikost, a necháme ji nasát vodou. Potom ji vyjmeme a vyždímáme.

6 Gázu rozložíme na podložku, prsty ji ve střední části stáhneme a v této podobě ji necháme uschnout. Pomoct si můžeme také fénem.

7 Další křídla vytvoříme z papírového prostírání tak, že ustřihneme část jeho ozdobného okraje a opět ho prsty poskládáme do potřebného tvaru.

8 Vyrobená křídla nalepíme na tělíčka tavicí pistolí. Další křídla můžeme vytvořit z peří nebo dalších materiálů, které máme k dispozici.

9 Pomalujeme hlavičky. Polystyrenové nebo vatové kuličky nasadíme na špejle a nabarvíme je podle libosti. Necháme zaschnout.

10 Obyčejnou tužkou vyznačíme na hlavičkách oči, nos a pusu a obtáhneme je fixy. Andílci se budou usmívat, oči mohou mít otevřené i zavřené.

11 Na tělíčka nalepíme různé drobnosti, ozdobičky a krajky. Uvážeme stužky, kolem krku nitě, z filcu vystřihneme srdíčko apod.

12 Lepidlem nebo pistolí nalepíme na hlavičku peří jako vlásky. Dozdobíme čelenkami z drátku, papíru nebo hoblin, zkrášlené korálkem nebo krajkou

REALIZACE, TEXT A FOTO: LUCIE DVOŘÁKOVÁ

Andílci z polínek