Čaj z nové konvice

Od varné konvice už dnes očekáváme trochu víc než jen to, že nechá vodu projít varem. Naše požadavky souvisí s použitými materiály, ale také s přídavnými funkcemi, jako je nastavení konkrétní teploty pro určitý typ nápoje, funkce udržování teploty či světelná signalizace provozu.

 

 

V neposlední řadě plní konvice i roli designového kuchyňského doplňku, měly by tudíž splňovat nároky i v této oblasti. Značka Sencor nyní představuje trojici „chytrých“ konvic, které disponují nadstandardními vlastnostmi, ale také charakteristickým designem a dlouhou životností.

 

Konvice Sencor SWK 1791 WH

Čaj zelený, černý nebo bílý?
S chytrou konvicí SWK 1791 WH si nastavíte teplotu pro svůj oblíbený čaj. Tato konvice s elektronickou regulací teploty na 50/60/70/85/100°C má integrovaný LED displej s aktuálním zobrazováním teploty, takže v každém okamžiku vidíte aktuální teplotu v konvici. Konvice současně umí zvolenou teplotu udržet, a to celých 30 minut po dokončení varu. Samozřejmostí je zvuková signalizace jak zahájení, tak ukončení provozu. Vodoznak je vybaven variabilním podsvícením. To mění barvu v závislosti na aktuální teplotě (zelená – tyrkysová – modrá – fialová – růžová – oranžová – červená), takže podsvícení poslouží i sluchově postiženým uživatelům. Praktický je vyjímatelný a omyvatelný filtr pro zachycení nečistot a usazenin a ochrana proti přehřátí při zapnutí bez vody. Konvice s objemem 1,7 litrů stojí 999 Kč.

 

Konvice Sencor SWK 1571

Retro vzhled
Nerezová varná konvice SWK 1571 o objemu 1,5 litru zaujme na první pohled svým retro vzhledem a provedením v originálních barevných odstínech. K dispozici je ve čtyřech barvách – oříškově hnědé, brusinkově červené, vintage světle modré a měděné. Kromě povedeného designu však disponuje i jinými atributy: elektronickou regulací teploty na 50/60/70/85 nebo 100°C a schopností udržování nastavené teploty až 30 minut.  LED displej s aktuálním ukazatelem teploty či speciální režim intenzivního varu po dobu 3 minut na likvidaci mikroorganismů a bakterií z konvice dělají nepostradatelného pomocníka zejména v rodinách s malými dětmi. Praktická je zvuková i světelná signalizace při zahájení provozu či dosažení požadované teploty. Cena konvice 1499 Kč.

 

Konvice Sencor SWK 127X

BMW mezi konvicemi
Pokud chcete opravdu něco extra, sáhněte po konvici SWK 127X, která se vyrábí ve čtyřech barevných provedeních (červeném, oranžovém, zeleném a modrém) a navíc se může pochlubit speciální metalickou povrchovou úpravou, která působí jako „hluboký lak“.
Konvici ocení milovníci kvalitního čaje. Díky elektronické regulaci teploty na 50/60/70/85 nebo 100 °C si mohou nastavit teplotu vody podle svého oblíbeného čaje. Nastavení teploty ocení i maminky s malými dětmi pro přípravu dětských kaší. Konvice dokáže udržovat nastavenou teplotu až po dobu 30 minut. LED displej, zvuková i světelná signalizace provozu informují o aktuální teplotě v konvici a o ukončení varu. Konvice ovládá i speciální režim pro likvidaci mikroorganismů a bakterií. Cena 1399 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: SENCOR A THINKSTOCK

Čaj z nové konvice