Jak využít knoflíky


I s obyčejnými věcmi se dají někdy dělat úplná kouzla. Napadlo vás, v čemu všemu se dá použít třeba takový knoflík?

Krabice s hrstmi malých i velkých knoflíků nejrůznějších barev a tvarů se najde v leckteré domácnosti. Postupně přibývají, je nám líto je vyhodit, zvláště ty pěkné. I když na oblečení už nejspíš potřeba nebudou, jejich čas jednou určitě přijde – využijeme je ovšem jinak. Co vám připomíná kulatý tvar knoflíku, který převažuje? Střed květů, kuličky hroznového vína, červená jablíčka, vánoční ozdoby, oči…

Knoflíky se hodí při výrobě přáníček, vánočních i velikonočních dekorací, šitých hraček, drobných doplňků. Sestavíme z nich kytičky, sněhuláka i srdíčko; na textilní nebo papírový podklad je přišijeme, na dřevo přilepíme. Jednotlivými knoflíky ozdobíme textilní dekorace, na šitých hračkách z nich budou očka nebo čumáček a chceme-li někam umístit mašličku, je nejlepší ji upevnit přišitým knoflíkem.

Připravila: Iva Tvrzová
Foto: Lucie Dvořáková a Shutterstock

Jak využít knoflíky


Komentáře

Napsat komentář


NAŠE RADA

Chcete-li dosáhnout větší pestrosti hotového výrobku, přišívejte knoflíky odlišně barevnými nitěmi. Použít můžete i silnější vyšívací bavlnky.

NÁŠ TIP

Spoustu nových nápadů na vytváření stylových věnců, působivých dekorací a ozdobných vajíček naleznete v knize Lucie Dvořákové Věnce, dekorace a ozdobná vajíčka. Autorka připravila 40 projektů, ve kterých budete pracovat s přírodními a zbytkovými materiály a vyzkoušíte si nové techniky. Výrobní postupy doprovází bohatá fotografická příloha. Jako malou ”ochutnávku„ přinášíme ukázku knoflíkového srdce pro štěstí a velikonočního vajíčka. Knihu vydalo nakladatelství Albatros Media a. s., doporučená cena je 299 Kč.

www.albatrosmedia.cz