Opět bílé záclony

S jarem jsme vygruntovali celý byt i chalupu, ale ještě se potřebujeme vypořádat se zažloutlými záclonami, případně dalším zašlým textilem. Babičky bílé bavlněné a lněné prádlo bělily na trávníku pod paprsky sluníčka. Dnes můžeme zvolit i jiný postup, vhodné prostředky pro bělení prádla koupíme třeba v drogerii.

 

 

 

JAK NAVRÁTIT ZÁCLONÁM BĚLOST:

  • Polyesterové a bavlněné záclony namočte na 1-2 hodiny. Po důkladném vymáchání doperte záclony ručně nebo v pračce. Dávkování: na 40 l vody použijte 400 ml přípravku Savo Perex.
  • Do bubnu pračky vložte záclony v menším množství než klasické prádlo. Záclony by měly mít prostor a zbytečně se v pračce nemačkat.
  • Vyhněte se ždímání na plné obrátky. Přebytečnou vodu nechte jen lehce a krátce vyždímat a záclonu hned pověste na okno. Krásně se vyrovná a vy si tak ušetříte spoustu času, který byste jinak trávila žehlením.

 

BĚLENÍ PRÁDLA V AUTOMATICKÉ PRAČCE:

  • Nastavte program s předpírkou.
  • Do bubnu nalijte roztok 1 l vody a 75-100 ml přípravku Savo Perex. Do praček se zásobníkem na bělicí prostředek nalijte Savo přímo do zásobníku (1 uzávěr lahve – 40 ml).
  • Vložte prádlo do pračky, zásobník pro předpírku nechte prázdný, nadávkujte prací prášek a spusťte program.

 

Savo Perex se hodí na bavlnu, polyester a len, ale ne na vlnu, hedvábí a polyamidová vlákna. Vybrat si můžete ze dvou variant – svěží a květinové. Doporučená cena Savo perex je 39,90 Kč.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: SHUTTERSTOCK A ARCHIV

 

 

 

Opět bílé záclony