Zděné chaty a chalupy a jejich fasády

Rubrika: Market

Hledáte vhodné řešení interiérů a fasád chat a chalup, které „dýchá“, zbavuje zdivo vlhkosti a chrání před promrzáním nebo přehříváním zdiva? Vyzkoušejte omítkové směsi SATSYS Technology a. s.

  1. Specifika chalupářských objektů

Nejčastějšími důvody problémů s vlhkostí u zděných rekreačních objektů bývají v naprosté většině případů absence jakékoli izolace proti zemní vlhkosti a smíšené zdivo tvořené nejrůznějšími materiály, které byly v kraji v době stavby k dispozici. Chaty a chalupy jsou mnohdy využívány pouze dočasně, takže interiéry jsou vystaveny rozdílnému působení vlhkosti a teplot a s tím spojeným rizikem vzniku vlhkosti a plísní. Často využívané kamenné zdivo prochládá a promrzá působením venkovních teplot a díky tomu nelze v interiéru udržet stabilní teplotu.

  1. Omítky SATSYS Technology a. s. jsou ideálním řešením…

a to nejen v interiéru, ale i na sokly a fasády Vaší chaty nebo chalupy. Složení našich omítkových směsí je čistě anorganické, nepoužívají se žádné vylehčující přísady na organické bázi (polystyren, polyuretan atp.). Základními složkami jsou vápenný hydrát získaný z vápence z Čertových schodů u Berouna, pucolánová pojiva, stopové množství kvalitního bílého cementu a plnivem je patentovaný expandovaný recyklát z průmyslově vyráběného odpadního skla (www.poraver.com). Díky tomuto speciálnímu plnivu a receptuře dosahují omítky SATSYS Technology a. s. vlastností, kterým běžné minerální omítky nejsou schopny konkurovat.

  1. Interiéry chat a chalup

Omítky SATSYS Technology a. s. jsou zvláště vhodné do interiérů s občasným pobytem, protože výborně pracují se změnami vlhkosti a teplot, a tak preventivně bojují proti výskytu plísní. Umožňují zdivu „dýchat“, podporují odvlhčení zdiva a zateplují zdivo, čímž přispívají k tepelné pohodě vnitřních prostor objektu. Jejich přírodní vápenné složení s protiplísňovým složením je mimo jiné vhodné i pro pobyt alergiků.

Sokly chat a chalup

Omítky SATSYS Technology a. s. jsou ideálním řešením pro omítané sokly, protože mají vynikající přídržnost (lom.kámen, pískovec, opuka, smíšené zdivo atp.), umožňují soklu „dýchat“, odvlhčují zdivo soklu a zateplují jej. Díky vysoké pórovitosti a kvalitnímu tepelně izolačnímu složení jsou účinnou ochranou soklů (zejména kamenných) proti promrzání nebo přehřívání působením venkovních teplot, což se výrazně projeví opět na tepelné pohodě v chladných přízemních prostorech v interiéru domu.

  1. Fasády chat a chalup

Zejména kamenné zdivo je chladné a náchylné k promrzání vlivem venkovních teplot. Kvůli tomu jsou interiéry chladné, dlouhodobě neudrží pokojovou teplotu a tak zvyšují topné náklady. Omítky SATSYS Technology a. s. mají vynikající přídržnost (lom. kámen, pískovec, opuka, smíšené zdivo atp.), umožňují zdivu „dýchat“, podporují odvlhčení zdiva a díky vysoké pórovitosti a patentovanému tepelně izolačnímu složení zateplují zdivo. Jsou tedy účinnou ochranou proti promrzání a přehřívání zdiva působením venkovních teplot, což se okamžitě promítá do tepelné pohody v interiéru a do úspor za náklady na teplo. Díky prodyšnému řešení jsou prevencí proti vzniku nové vlhkosti a plísní v interiérech domu.

  1. Vysoká kvalita je dobru investicí

Vzhledem k přírodnímu a kvalitnímu složení mají omítky SATSYS Technology a. s.životnost, která se přibližuje životnosti zdiva – jsou tedy dobrou investicí. SATSYS Technology a. s. je vlastníkem patentových práv na složení omítkových směsí a má také registrovaný užitkový vzor. Omítkové směsi byly certifikovány nezávislými institucemi, jako jsou TZÚS Praha, VUT Brno, Qualiform a TÜV SÜD Czech. Sanační omítky SATSYS Technology a. s. svými vlastnostmi přesahují dokonce i požadavky směrnice WTA. Veškerou dokumentaci, tj. certifikáty, prohlášení o shodě, technické listy atp. najdete ke staženízde na našich stránkách.

 

Pro dotazy, poradenství a prodej nás kontaktujte na:
Petr Sadlek,
předseda představenstva

 

Petr Devera,
technicko-obchodní zástupce

Autor: Petr Devera

 

 

 

Komerčníprezentace

Uložit

Zděné chaty a chalupy a jejich fasády