Vyplatí se zateplit budovu kamennou vlnou?

Rubrika: Market

Pro správné zodpovězení otázky je třeba vzít v úvahu nejen to, na kolik nás samotné produkty z kamenné vlny vyjdou, ale také jaké mají parametry, životnost a kolik peněz zaplatíme za jejich instalaci. Nezanedbatelnou roli při rozhodování hraje i vliv používaných stavebních materiálů na naše zdraví. Co tedy vůbec víme o kamenné vlně?

Proč si pro svůj projekt vybrat kamennou vlnu?

Všechny výhody izolačního materiálu z kamenné vlny vychází z jeho složení.

K jeho výrobě se používají přírodní suroviny jako je čedič, bazalt nebo gabro. Kámen se taví při teplotě nad 1000 °C a vzniká láva. Ta se pak prostřednictvím speciálních disků rotujících rychlostí několika tisíc otáček za minutu mění na kamenná vlákna, která se následně chladí vzduchem a padají do usazovací komory. Směs kamenných vláken se pojí speciální pryskyřicí, stlačuje a tvaruje. Na konci výrobního procesu se kamenná vlna nařeže na jednotlivé desky nebo role požadovaných rozměrů.

A jaké vlastnosti má výsledný produkt z kamenné vlny?

 • Je nehořlavý – izolace z kamenné vlny jsou odolné vůči teplotám až 1000 °C, mají nejvyšší třídu reakce na oheň A1.
 • Má skvělé tepelněizolační vlastnosti – vysoká hustota vlákna dokáže udržet příjemné mikroklima v budově. V létě v ní není horko a v zimě zima.
 • Má skvělé akustické vlastnosti – kamenná vlna pohlcuje hluk a vytváří příjemné prostředí.
 • Je paropropustný – izolace nezadržuje vlhkost, snižuje riziko vzniku plísní a hub.
 • Je trvanlivý – zůstává plně funkční po desítky let. Izolace z kamenné vlny si zachovávají stále stejné parametry více než 55 let!

V souvislosti s těmito výhodami je zřejmé, že kamenná vlna je materiál, do kterého se vyplatí investovat.

Jak zjistíte, kolik vás bude izolace z kamenné vlny stát?

Nemusíte nikam volat ani chodit. Nejrychleji se vše dozvíte prostřednictvím formuláře na stránkách společnosti ROCKWOOL. Nejenže dostanete cenovou nabídku, která bude souviset přímo s vaším projektem, ale také se můžete poradit s ROCKWOOL odborníky. Izolační materiál ROCKWOOL je vysoce kvalitní a splňuje aktuální normy a technické požadavky.

Pomocí poptávkového formuláře Nechte si spočítat cenu za izolaci z kamenné vlny ROCKWOOL zjistíte, na kolik vás samotný izolační materiál – kamenná vlna, vyjde a zároveň můžete zadat i požadovaný termín dodání izolace. Ověříte si, že materiál bude k dispozici v době, kdy ho budete potřebovat. Od certifikovaných distributorů ROCKWOOL získáte cenu včetně přepravy do místa stavby.

Nechte si spočítat cenu přímo pro váš projekt

V jednoduchém poptávkovém formuláři stačí zadat, kolik metru čtverečních a jaký typ konstrukce domu potřebujete zateplit a zástupce ROCKWOOL se vám ozve s konkrétní nabídkou od oficiálního distributora ROCKWOOL výrobků. Zároveň spolu můžete probrat další informace o vašem projektu a případnou poptávku ještě upravit.

Jak to funguje?

 1. Ve formuláři si vyberete, jaké typy konstrukcí domu plánujete zateplit (fasáda, střecha, podlaha, příčka apod.) a napíšete rozměr jejich plochy v metrech čtverečních.
 2. Pokud chcete produkty z kamenné vlny ROCKWOOL dodat na konkrétní adresu a v konkrétním termínu, vyplníte požadované údaje a nabídka se spočítá včetně přepravy.
 3. Vyberete si oblast, kde se stavba nachází, aby systém oslovil ROCKWOOL oficiální distributory v jejím okolí.
 4. Poskytnete své kontaktní údaje a zástupci ROCKWOOL se vám ozvou zpět pro upřesnění vaší poptávky.
 5. Poptávku potvrdí u oficiálních distributorů a pošlou vám nabídku přímo pro váš projekt.

Proč používat kalkulačku ROCKWOOL?

 • Cenovou nabídku izolace z kamenné vlny získáte z pohodlí vašeho domova. Nemusíte nikam jezdit, volat, psát nebo cokoliv zjišťovat
 • Můžete se poradit s ROCKWOOL odborníky a poptávku upravit svému projektu na míru
 • Dostanete výhodnou nabídku od oficiálních distributorů ROCKWOOL

Nákladově efektivní stavba

Jak můžete vidět, při plánování nákladů na izolaci domu kamennou vlnou můžete rychle a snadno zjistit, kolik vás bude materiál stát. Pro správnou izolaci střechy, podkroví, podlahy a stropů, fasády a příček si zcela jistě vyberete ze široké nabídky výrobků. Izolace ROCKWOOL se vyrábí jak ve formě granulátu, tak ve formě desek nebo rolí různé šířky, tloušťky, délky a objemové hmotnosti.

Při výpočtu celkových nákladů nezapomeňte, že izolace z kamenné vlny může jak v novostavbách, tak rekonstruovaných domech ušetřit 50 až 90 % běžně spotřebovávané energie. A to se rozhodně vyplatí!

Komerční prezentace

Vyplatí se zateplit budovu kamennou vlnou?