Motoristé, zima se blíží

Rubrika: Auto, Market

Přestože počasí má zatím jiný názor, pomalu se blíží zima. Období, z něhož má většina motoristů trochu obavy. Důležité je ale řídit se v zimě zdravým rozumem. Je třeba změnit přemýšlení nad stylem jízdy, který by měl být jiný než během letní sezony.


Ačkoliv na silnicích ještě neleží sníh, ráno často teploty klesají k nule, proto je třeba být při řízení opatrnější a brát zřetel na to, že vozovka může být místy namrzlá. Podle zákona mají řidiči povinnost na svém voze v období mezi 1. listopadem a 31. březnem mít zimní pneumatiky, pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu či ledu, nebo to lze předpokládat. Kdyby tedy byla zima bez sněhu a ledu, nemusí motoristé teoreticky přezouvat. To ale neplatí v úsecích, které jsou označeny dopravní značkou Povinná zimní výbava, protože tam povinnost mít zimní pneumatiky platí za každého počasí a bez ohledu na stav vozovky.

Povinnost mít zimní pneumatiky se vztahuje na obě nápravy vozu. Neexistuje tedy varianta, že by řidiči měli na jedné nápravě „zimáky“ a na druhé letní gumy. Pro použití zimních pneumatik není rozhodujícím faktorem sníh nebo led, ale teplota. Existuje nepsané pravidlo, že pokud se 7 dní po sobě teplota drží pod 7 °C, tak je ten správný čas přezout na zimní pneumatiky. Od tohoto okamžiku totiž zimní pneumatiky fungují na silnici lépe než letní, které mají tvrdší směs a při nízkých teplotách tak dobře nepřilnou k povrchu vozovky. Navíc zimní pneumatika má vzorek uzpůsobený k odhazování sněhu a ledových krystalků.

Příprava automobilu na zimní sezónu

Před začátkem zimní sezony by si motoristé měli vždy nechat prohlédnout svůj vůz. Nejlepším řešením je využít nabídky autoservisů, které za přijatelnou cenu provedou kompletní prohlídku auta a připraví ho na zimu. IMOFA, autorizovaný servis značek FIAT, FIAT Professional, Abarth, Alfa Romeo, JEEP, Lancia, Chrysler a Dodge takovou prohlídku za 500 Kč aktuálně svým zákazníkům od 22. 10. do 15. 12. 2018 nabízí. V rámci takovéto prohlídky Vám v ceně zkontrolují například funkce a stav stěračů a ostřikovačů, stav provozních kapalin (brzdová kapalina, motorový olej), množství a mrazuvzdornost chladicí kapaliny, vnitřní a vnější osvětlení a seřízení světel, měření hloubky dezénu pneu a kontrola tlaku, podvozek a zavěšení kol, brzdy, výfukovou soustavu, atd. K výhodné ceně zimní prohlídky máte možnost v daném termínu využít i speciální slevu 20 % na originální náhradní díly a vybrané příslušenství. Bližší informace o zahrnutých úkonech, možnost rezervace termínu prohlídky, nebo přímo objednat se můžete na telefonním čísle 241 731 800 nebo www.imofa.cz.

 

Komerční prezentace

 

 

 

 

 

Motoristé, zima se blíží

Zajímavé