Letní pohoda na zahradě

Rubrika: Market

Začíná nám období, na které se každoročně těšíme. Většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Oddáváme se koupeli v bazénu i ve sluneční lázni na pohodlném lehátku s drinkem po ruce, relaxu v blahodárné stinné oáze klidu a samozřejmě také slastnému hodování a bohémským radovánkám. Přesně k tomu léto v zahradě vyzývá. Jste na to připraveni?

Potřebovat budete určitě bytelnou sestavu nábytku s jídelním stolem, křesly, lehátky a lavicemi, která se stane na každé terase nebo zahradě středobodem dění. A počítat při jejím výběru musíte i s pořádnou rodinnou oslavou nebo rozjetou party s přáteli. Odpovídající velikostí i zvoleným designem by měla harmonicky zapadnout do okolí. Dobře zvolený nábytek si můžete bezstarostně užívat i řadu let. Při výběru se tedy soustřeďte nejen na nadčasovost a eleganci provedení nábytku, ale především na vlastnosti materiálu a kvalitu jeho zpracování.

Jaké materiály jsou v Česku nejoblíbenější a proč? „Podle našich dlouholetých zkušeností je přízeň tuzemských zákazníků rovnoměrně rozložena mezi robustní nábytek z tropických dřev, tedy z teaku a eukalyptu, a nábytek vyrobený z lehkého ratanu, hliníku a tahokovu. Každý z těchto materiálů má samozřejmě řadu svých předností, a tak si zájemci mohou zvolit přesně takový, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám i vkusu,“vysvětluje Martin Veselý, produktový manažer společnosti Mountfield.

Tropický eukalyptus má velice tvrdé, odolné, a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává povětrnostním vlivům včetně kyselých dešťů ve městech. Vyniká barevnou stálostí a medovým zbarvením s nádechem do červena.

Zahradní sestava Orlando

Zahradní sestava Orlando

Teak je výjimečně pevným, trvanlivým a odolným materiálem, který skvěle zvládá celoroční vystavení venkovním podmínkám. S přehledem odolává střídání teplot a vlhka, slunečnímu záření, škůdcům i kyselým dešťům. Ošetřovat ho můžete vhodným olejem pro daný typ dřeva.

Zahradní sestava Gentle

Zahradní sestava Gentle

Pokud máte raději moderní a čistý design, možná vám budou více vyhovovat jednodušší linie nábytku ze slitiny hliníku a mědi. Jistě oceníte spojení jejich stability a pevnosti s až překvapivě nízkou hmotností konstrukce. Čištění zvládnete hadříkem a vlažnou vodou.

Polohovatelná křesla z řady Futosa

Polohovatelná křesla z řady Futosa

Oblíbeným materiálem je také dekorativní tahokov. Nábytek z tahokovu je díky speciální povrchové úpravě celoročně odolný vůči povětrnostním podmínkám i slunečnímu záření, jeho povrch nebledne a je víceméně bezúdržbový.

Zahradní křesla Savoy, stůl Tavio

Zahradní křesla Savoy, stůl Tavio

Balkonový nábytek

Je dobré poznamenat, že výrobci nábytku myslí na plnohodnotný nábytek také pro menší prostory, jakými jsou balkony městských bytů a zápraží chat a chalup. S dobrou balkonovou sestavou (obvykle dvě křesla a stůl) můžete zažívat zábavu, relax i romantiku ve velkém stylu i na doslova pár metrech čtverečných.

Zahradní sestava Ambra

Zahradní sestava Ambra

Slunečníky

Spolehlivě ochrání před letními ostrými slunečnými paprsky, ale také před nepříjemnými přeháňkami. Řeč je o slunečnících, které jsou nezbytnou součástí snad každé zahrady. Bez přístřešků, které navíc dodávají pocit větší intimity, by to nebyla ta pravá venkovní pohoda. Vyplatí se vybrat slunečník s naklápěcí střechou, která stíní i před šikmými ranními nebo večerními paprsky slunce, a potahem z vodoodpudivého polyesteru, jenž ochrání před dešťovou přeháňkou. Aby slunečník nevzal první závan větru, pořiďte raději opravdu robustní stojan.

Slunečník Crystal

Slunečník Crystal

Houpačky

Určitě ten pocit znáte – blíží se konec pracovního dne a vy už máte všeho dost. Netoužíte po bouřlivém nočním životě, intelektuálním požitku ani dynamickém sportovním vyžití. Chcete se jen tak válet… Je jedno, jestli se svalíte na lehátko a vystavíte tvář slunci nebo si přečtete detektivku v pohodlné houpačce. Potřebujete prostě chvilku poklidného odpočinku. Zahradní houpačka, to je prostě romantika. Na trhu je opět spousta materiálových i designových možností. Je libo rodinnou houpačku pro tři, nebo stylové závěsné single lehátko?

Houpačka Serenity

Houpačka Serenity

Lehátka

Odpočinek na zahradě vleže? No jistě … Určitě se tedy vyplatí pořídit si ke stolu a židlím také lehátko, které využijete na odpočinek i na opalování. Pohodlné lehátko by mělo mít stabilní konstrukci, aby se pod vámi nesložilo, a ergonomické tvarování, díky kterému se nebudete nepohodlně vrtět. Ať už uvažujete o hliníku, umělém ratanu nebo masivním dřevu, je dobré zvolit takový materiál a povrchovou úpravu, které nevyžadují velkou údržbu. Když lehátko ještě doplníte měkkým potahem, nebude se vám chtít z něj vstávat.

Teakové lehátko Gentle

Teakové lehátko Gentle

Údržba nábytku

Péče o zahradní nábytek záleží na druhu nábytku a jeho povrchové úpravě. Kapitolou sama pro sebe je péče o teakový nábytek. Teak je nejtvrdším dřevem na světě se skvělou životností a ochranou před venkovními vlivy. Díky kombinaci účinného čističe a ochranného prostředku udržíte svůj teakový zahradní nábytek v kondici a medově zlatý řadu let! Pokud máte rádi patinu, lze ho nechat zcela bez údržby, ale medová barva se postupem času změní na stříbřitou. „Taková změna sice nijak neubere nábytku na kvalitě a nemění jeho vlastnosti, ale ne každému se líbí. Jestliže dáváte přednost původnímu medovému zbarvení, musíte k údržbě použít teakový olej nebo moderní čisticí přípravky,“ konstatuje Martin Veselý, produktový manažer společnosti Mountfield. Pomocí přípravku Teak Cleaner nábytek snadno vyčistíte a oživíte. Teak Protector následně poskytuje barvě dlouhodobou ochranu a povrch chrání před vnějšími vlivy. Nejsou mastné a nezanechávají skvrny na oblečení a jsou dodávány se speciální houbičkou a hadříkem.

Přípravky na ošetření teakového nábytku

Přípravky na ošetření teakového nábytku

Více informací na www.mountfield.cz.

Komerční prezentace

Letní pohoda na zahradě

Zajímavé