Zahradnické pomůcky

S příchodem jara neví zahrádkář, kam dřív skočit. Různé pomůcky dokážou práci zefektivnit a zkvalitnit. Nejdříve budou potřeba ty, jež souvisejí s výsadbou a výsevem.

zápichy do hlíny

Set 18 kusů zápichů s pouzdrem Bamboo se hodí k označení bylinek. 394 Kč (Foto: Bella Rose)

Kdo chce brzo sklízet, začne předpěstováním sazenic doma anebo ve skleníku. Bude proto potřebovat výsevné misky a skleníčky, které zajistí semenům optimální podmínky pro klíčení.

výsevní skleníček

Pokojový výsevní skleníček FloraSelf 5 s 30 pěstebními květináčky, s nimiž lze sazenice zasadit na záhon. 189 Kč (Foto: Hornbach)

Ani semínko nazmar

Po dosevu mnohdy volají holá místa v trávníku, tehdy se uplatní sypače či rozmetadla. Pro menší plochy postačí ruční, pokud jde o dosetí či přímo nový výsev, je lepší volit vozík, který lze použít také při aplikaci hnojiva. Výhodou je rovnoměrná distribuce, která současně zabrání plýtvání materiálem.

výsevní miska

Výsevní misku Floraself je možné doplnit transparentním poklopem. 119 a 109 Kč (Foto: Hornbach)

Pro lepší přehled

Malé sazenice se vzhledově příliš neliší, chceme-li mít lepší přehled o tom, které už vyrostly, označíme si místa výsevu zápichy s popisky. Ke snadnějšímu vyjmutí okrasných cibulovin před příchodem zimy slouží plastové košíčky, v nichž je sázíme do země.

Text: Zuzana Ottová
Foto: Archiv firem

Zahradnické pomůcky