Rozkvetlé popelnice

Popelnice jsou potřebnou věcí, ale prostor před domem příliš nezdobí. Co s tím?

Tady se projevili milovníci psů, zahrádkáři i obdivovatelé záhrobí

Jednou možností je popelnici schovat – vybudovat pro ni zděný nebo dřevěný box, ukrýt ji za živý plot či treláž porostlou zelení… Takové řešení ovšem vyžaduje určitý prostor, který nemusíme mít vždy k dispozici, i potřebný stavební materiál a řemeslnou zručnost.
Existuje ale i jiné, jednodušší a přitom efektní řešení. Popelnici nebudeme nikam schovávat, ale proměníme ji. Postačí nám k tomu štětec a vhodné barvy – nádobu na smetí jednoduše pomalujeme!

Pes-elegán hlídá popelnici i dům

Ve výběru motivů a barevných odstínů nejsou žádná tabu, jediným měřítkem by mělo být, aby nová popelnice působila na pohled příjemně a barevně se „neprala“ se svým okolím. Nebudeme usilovat o žádné velké umění, lepší bude zvolit jednoduchý motiv nebo určitou nadsázku a vtip. I když jde jen o popelnici, zvolený obrázek by měl být provedený pečlivě, neměli bychom ho odbýt. Pro vylepšení se nabízejí například rostlinné motivy, obrázky zvířat, stylizované domečky, ale i geometrické vzory a podobně.

Popelnici ozdobí i dekorační nálepky

Pokud si netroufáme ani na jednoduchý obrázek nebo se štětcem a barvami nejsme zrovna kamarádi, můžeme to zkusit se samolepkami. Různé motivy ze samolepicí fólie koupíme hotové (například v prodejnách s tapetami), ale také si je můžeme z jednobarevných i vzorovaných samolepicích fólií sami vystříhat.

Úprava popelnice pomocí barev nebo samolepek asi nevydrží na věčné časy, ale v tom případě nebude problém obléknout ji do nějakého úplně nového kabátu…

Text Iva Tvrzová, foto autorka a archiv

Rozkvetlé popelnice