Vyzkoušejte si Renault Captur!

Rubrika: Auto, Market

Automobily typu SUV, dříve zvané terénní, válcují poslední dobou všechny ostatní kategorie, jejich trh zaznamenává největší růst. Který výrobce je dnes nemá v nabídce, jako by ani nebyl. Přesněji řečeno, jsou to převážně SUV do města, dnes zvané Crossover.

Takový správný Crossover má robustní vzhled, zvýšenou karoserii i podvozek, takže je na silnici lépe vidět a také je z něj lépe vidět. Má výše umístěná sedadla, takže se do něj lépe nasedá a také hodnota pasivní bezpečnosti je tím vyšší. Takže auto do města (jak) dělané. Co na tom, že jeho předchůdce SUV byl určen hlavně do terénu (pozor, ale pravověrná SUV se stále vyrábějí, jen do toho terénu se většinou také za celý svůj život nedostanou). A ruku na srdce, kolik z Vás má svou chatu nebo chalupu v místě, kam se s vozidlem bez náhonu na všechna kola a uzávěrky diferenciálu nedostane. Většinou bohatě postačí jen zvýšená světlost vozu na přejetí z asfaltky do vrat, nebo pro jízdu po zpevněné polní nebo lesní cestě. A to Crossover má!


Kategorii crossoverů, potažmo SUV se věnuje také jeden z největších výrobců automobilů, společnost Renault. V nabídce má hned 4: druhou generaci velkého Koleosu, Kadjar, nejnověji pick-up Alaskan, a v neposlední řadě nejmenší Captur.

A právě posledně jmenovaný je crossoverem v pravém slova smyslu. Svými rozměry je vhodný do městských ulic, svými výkony na silnici a svým podvozkem na ty příjezdové cesty k Vašim venkovským obydlím. Je vybaven zážehovým nebo vznětovým motorem, oba přeplňované a s výkonem 90k, uloženým vpředu, pohánějícím přední kola přes mechanickou pětistupňovou převodovku. Oba motory splňují emisní normu Euro 6c. Zvýšený podvozek je standardně vybaven 16´´ koly. Líbivá pětidvéřová karoserie může být lakována ve dvou barvách v různých kombinacích. Zavazadlový prostor je variabilní jak v podélném, tak svislém směru. Atd.

Prostě, přijďte si ho k nám vyzkoušet. A můžete si ho i na dva dny zapůjčit!

www.autodispo.cz

 

Ing. Milan Vydra

ředitel Dispo, partner Renault v Praze – Braníku

 

 

Komerční prezentace

Vyzkoušejte si Renault Captur!