Chata s bazénem, hit letošního léta

Rubrika: Market

Vlastníci chat a chalup si příliš vrásek s případnou dovolenou u nás dělat nemusí. Ostatně teplo u nás bývá v létě stejné jako ve Středomoří. Pokud si navíc vytvoříte tu pravou prázdninovou atmosféru přímo na vaší zahradě, máte, jak se říká, vystaráno. Hitem letošního léta, bude pravděpodobně alespoň malý bazén, ve kterém se během parného léta budete moci osvěžit, aniž byste se museli mačkat s ostatními na břehu místního rybníka.

Bazén bez upraveného okolí není kompletní

Pokud o výstavbě bazénu uvažujete, musíte promyslet kromě tvaru a umístění bazénu i to, jak zpevníte povrch v jeho okolí. Důvod je nasnadě. Nikdo si do pracně udržované čisté vody nechce zanášek trávu, listí a kusy hlíny. Při výběru dlažby bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku. Dlažba by se měla příjemně prohřát, aby se na ní dalo pohodlně ležet. Neměla by klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná vůči vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechna zadaná kritéria je po dekády beton, díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě a nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně.

SIMONA

Kvalita betonových povrchů jde stále dopředu

Technologie výroby zaznamenala v posledních letech velký vývoj dopředu a výrobci se předhánějí v nabídce povrchových úprav, které zlepšují přirozené vlastnosti betonových povrchů. Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí některé typy dlažeb v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean Top). Úprava PCT spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch, vytvrzené zářením a vysokou teplotou. Tím je zamezeno průniku vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek či rozlitý koktejl stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Lima

Vsaďte na světlé barvy a příjemný povrch

Na povrch dlažby v okolí bazénů se hodí zejména světlejší odstíny a struktura příjemná na dotek. Světlá barva je vhodná z důvodu přiměřené akumulace tepla. U tmavé dlažby hrozí, že by se v horkých dnech mohla příliš rozpálit. Mezi oblíbené povrchy patří dlažby NATURAL zdařile imitující kámen nebo dřevo. Dlažební desky LIMA například velmi zdařile imitují kámen a jsou dostupné v teplých pískových či karamelových odstínech. Dlažba RIGA rovněž připomíná starou kamennou dlažbu a je dostupná i v elegantní šedé barvě. Oblíbené jsou i povrchy imitující dřevo, například dlažba WOODY. Nejběžněji se však využívá klasická plošná dlažba. Kromě hladkých typů nabízí firma Presbeton i několik typů s vymývaným povrchem, ze kterých vystupují malé oblázky a zákazníci si je pochvalují díky lehkému masážnímu efektu.

www.presbeton.cz

Chata s bazénem, hit letošního léta