4 způsoby, jak vyřešit osvětlení v celém domě

Rubrika: Market

Správně zvolená svítidla do interiéru i pro venkovní svícení představují jeden z klíčových prvků při zařizování bydlení. Nemusí jít nutně o rodinný dům, protože uvedené rady jsou velmi dobře využitelné také v případě chat a chalup. Jak vybrat to nejvhodnější svítidlo se dozvíte v článku.


Příjemně zařízené pokoje

Interiérová svítidla mají za úkol vytvořit příjemnou atmosféru. S tím pomohou například stojací a stolní lampy, s jejichž pomocí hravě vykouzlíte koutek na čtení a pohodový odpočinek. Samozřejmostí jsou nejrůznější lustry, kde je dobré koukat na praktické využití, ale i na jejich design. Svítidla se totiž mohou stát zajímavým estetickým doplňkem interiéru.

Šetřete energiemi

Při výběru svítidel nezapomínejte také na žárovky. Ty by měly být úsporné a s dlouhou životností. Přesně to nabízí LED zářivky. Jejich využití je univerzální, takže se dají zakomponovat do jakékoliv místnosti. Podobně na tom jsou také LED panely. V porovnání s klasickými žárovkami ušetříte značné množství energie. Navíc mají delší životnost, takže si ušetříte čas a starosti s výměnou.

Kombinace více zdrojů světla

V některých místnostech je žádoucích více zdrojů světla. Jde například o kancelář či obývací pokoj, kde je zapotřebí dostatečné osvětlení. Toho dosáhnete, když vyberete stropní a nástěnná svítidla a k nim přidáte lampy či bodová světla. Zapínáním jednotlivých svítidel si regulujete množství světla v pokoji i výslednou atmosféru. Pro optimální soustředění a pracovní nasazení se hodí co nejvíce světla a naopak večerní pohodu dokreslí jemný svit lampy.

Nezapomeňte na venkovní osvětlení

U rodinných domů, chat i chalup se hodí nainstalovat dobré venkovní osvětlení. Vhodnou volbou jsou světla s pohybovým čidlem. Takové opatření navíc zčásti odradí i případné zloděje.

 

 

Komerční prezentace

4 způsoby, jak vyřešit osvětlení v celém domě