Věneček z kolíčků

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Originální vánoční dekorace z dřevěných kolíčků

Neobvyklý vánoční věneček, který bude sloužit jako držák na pohledy či jen jako dekorace, vyrobíme celkem jednoduše a rychle z obyčejných dřevěných kolíčků na prádlo. Věneček bude asi nejhezčí v klasické vánoční zeleno-červené barevnosti, ale použít lze i jinou nebo střídat dvě barvy kolíčků a korálků. Hotový věneček ozdobený mašlí pověsíme na zeď.

Potřebovat budeme: asi 40 kusů dřevěných kolíčků na prádlo, barvu (na textil nebo akrylovou), barevné dřevěné korálky, vázací drát, kleště kombinačky, mašli.

POSTUP VÝROBY KOLÍČKOVÉHO VĚNEČKU

  1. Kolíčky obarvíme a necháme uschnout. Jejich množství záleží na velikosti věnečku, počítejme asi 40 kusů. Při navlékání prochází drát skrz očko v kolíčku.
  2. Při navlékání na vázací drát střídáme vždy kolíček a korálek. Vhodný je drát silnější, aby se na něm kolíčky moc neprotáčely.
  3. Konce drátu pomocí kleští skroutíme. Přečnívající dráty uštípneme, nebo z nich uděláme očko na pověšení. Ještě dotvarujeme kruh.
  4. Ze stuhy (vhodná je taková, která má po obvodu tvarovací drátek) uvážeme mašli a připevníme na věneček v místě ukončení drátů.

REALIZACE,TEXT A FOTO: VERONIKA PILAŘOVÁ

Věneček z kolíčků