Univerzální sekera Husqvarna A1400

Společnost Husqvarna představuje univerzální sekeru s názvem A1400, jeden z modelů zcela nové řady seker Husqvarna, ve kterých se naplno snoubí nejmodernější materiály s tradicí této švédské legendy. Topůrko z umělých vláken je lehké, odolné a perfektně padne do ruky, protiskluzový povrch rukojeti zase zaručuje bezpečnost při práci. Geometrie ostří, nepřilnavý povrch a optimální vyváženost sekery zajišťují ty nejlepší pracovní výsledky.

 

Všechny kvality sekery Husqvarna 1400 ji předurčují nejen k sekání dřeva doma na zahradě, ale i k náročným pracím v lese. Její topůrko je vyrobeno z polyamidových vláken, která zajišťují perfektní ergonomii – lépe totiž tlumí vibrace při nárazu sekery do dřeva. Veškerá práce je tak mnohem pohodlnější než s běžnou sekerou. Umělá vlákna představují materiál, který je lehký, ale zároveň trvanlivý a odolný, za sucha i vlhka má stejné vlastnosti. Dalším plusem je bezproblémová údržba. Rukojeť skvěle padne do ruky a příjemně se drží. Skvělým pomocníkem je chránič z nerezové oceli, který chrání topůrko proti nárazům a prodlužuje jeho životnost. Délka sekery je 60 cm, hmotnost 1 400 g.

 

Hlava sekery je vyrobena z vysoce odolné uhlíkové oceli, přičemž její tvar je navržen tak, aby vnikání do dřeva bylo co nejsnazší. Těžiště v blízkosti hlavy sekery poskytuje dokonalé vyvážení a ideální rozložení hmotnosti. Plocha ostří s optimální úhlovou geometrií je pokryta speciální teflonovou vrstvou, která snižuje tření a pomáhá k snadnému proniknutí do dřeva. Nepřilnavý povrch poskytuje také ochranu proti korozi. Kombinací těchto faktorů je dosaženo vysoké razance při sekání dřeva, a tedy snížení námahy během práce. Kromě kvalitního ostří je hlava z horní strany sekery opatřena také hladkou rovnou plochou, díky které lze sekeru v případě potřeby mnohem lépe použít jako kladivo. Protiskluzový povrch topůrka s tvarovaným koncem zabraňuje prokluzu rukou po rukojeti.

Společnost Husqvarna představuje postupně celou škálu seker, která také zahrnuje univerzální sekerku 34 cm, univerzální sekeru 70 cm, štípací sekeru 60 cm a štípací sekeru 70 cm. Doporučená prodejní cena univerzální sekery Husqvarna A1400 je 1 590 Kč včetně DPH, k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

TEXT: REDAKCE
FOTO: HUSQVARNA

Univerzální sekera Husqvarna A1400