Boxy a kufry na nářadí

Rubrika: Dílna

Přepravní boxy a mobilní kufry na nářadí mohou být pro chataře a chalupáře velmi užitečným dílenským příslušenstvím.

Mobilní úložný systém s oddělitelnými plastovými boxy pojme celou malou domácí dílnu

Volbou dobrého kufru či boxu získáte malou přenosnou dílnu, v níž lze například z domova na chalupu převážet základní sadu ručního nářadí a třeba spojovací materiál typu hřebíků a vrutů. Prostě to, co nejčastěji potřebujete pro základní údržbářské a kutilské práce. Úložné systémy mobilních boxů a kufrů navíc nabízejí možnost udržet v ručním nářadí a drobném materiálu pořádek a přehled o tom, co je případně nutné dokoupit.

Existuje několik základních typů přepravních „zavazadel“ na nářadí. Kritériem pro výběr je obvykle množství nářadí, které potřebujete převážet, a samozřejmě také cena.

Řemeslnická brašna

Například na zednické náčiní a kladiva, sekáče, špachtle a škrabky či nejmenší zahradnické nářadí postačí řemeslnická brašna. Na výběr jsou klasické brašny ze světlé kůže, obvykle dělené pouze jednou vnitřní přepážkou, případně vybavené bočními kapsami. Jsou lehké, hodně vydrží, ale nenabízejí žádný úložný systém, který by umožňoval přehledné uložení drobnějšího materiálu.

Brašna zpevněná středovou tyčí je praktická pro snadné přenášení po stavbě či zahradě

K dostání jsou však i řemeslnické brašny a příruční kufry z pravé či umělé kůže nebo pevné látky vyztužené případně lehkou hliníkovou konstrukcí. Ty jsou stále dostatečně lehké k přenášení na rameni, ale zároveň už nabízejí několik přepážek a kapes a v některých případech možnost uchopení za středovou hliníkovou tyč. Dobře poslouží k přepravě příručního nářadí včetně vrtaček a vrtáků či brusky s příslušenstvím, do kapes lze umístit krabičky se spojovacím materiálem. Jsou vhodné, pokud potřebujete být s nářadím v pohybu, ale jejich vnitřní uspořádání je zároveň natolik přehledné, že už nemusíte každý vrták či hřebík složitě vyhrabávat.

Na kolečkách a k rozebrání

Méně pohodlné nošení, ale zároveň možnost přehlednějšího a stabilnějšího ukládání nářadí nabízejí plastové přepravní boxy. Jestliže potřebujete základní dílenskou výbavu pouze převézt autem a pak donést do dílny na chalupě, bude plastový box lepší volbou než brašna.

Úložné systémy na nářadí často umožňují vyndat z plastových boxů jednotlivé přepážky

Na trhu je obrovský výběr plastových boxů, zahrnujících základní typy s madlem na víku, ale také několikapatrové boxy se zásuvkami a skříňkami. Ve vyšší kategorii řemeslnických „zavazadel“ najdete i boxy a kufry na kolečkách ve velikostech, které umožňují přepravovat opravdu bohaté vybavení příruční dílny. Některé typy pojízdných montážních boxů fungují jako sestavy, které lze přepravovat jako jeden velký kufr na kolečkách, ale na místě je pak možné je rozebrat do několika samostatných přehledných boxů.

www.rpjservice.cz, www.conrad.cz

text: Richard Guryča
foto: archiv firem

Boxy a kufry na nářadí

Boxy a kufry na nářadí