Tradiční, či ultramoderní?

Máte-li tradiční kuchyň s pecí a babičkovskou kredencí, tak se vás následující řádky netýkají. Existuje ale řada čtenářů, kteří by potřebovali moderní kuchyňskou linku. Jaké mají možnosti?

Kombinace černá, bílá, dřevo je nadčasová (Structura, foto Asko)

V poslední době se často volí do kuchyně světlá linka. Nejoblíbenější jsou bílá, vanilková a barva přírodního dřeva. Bílé kuchyně se těší velké oblibě a patří mezi nejžádanější dekory vůbec. Bílá barva je nadčasová, přežívá všechny módní trendy, protože je čistá a v prostoru působí elegantně. Světlá je i vanilková nebo, chcete-li, barva slonové kosti. Je příjemná, měkká, dodává pocit útulného domova. Sluší každému typu kuchyně. Funguje skvěle sama, ale i v kombinaci se dřevem, kde podtrhuje teplé odstíny barev, je mimořádná.

 

Dřevo je stálicí

Klid a harmonie jsou barvy dřeva. Ať už volíte dřevěný korpus, nebo jen dýhu s dekorem dřeva, volte jednoduchý design, jen tak se kuchyně se neokouká, zvláště pak linka s výraznou kresbou. Zdobení, rytí, oblá dvířka jsou minulostí.

 

Kuchyně v barvách

Možná se vám střízlivé barvy zajídají. Pak volte barvu, která vás vždy správně naladí a povzbudí. Nezapomeňte, že s přípravou jídla je neodmyslitelně spojen oheň. Barvy ohně zároveň mohou posloužit jako inspirace při navrhování či rekonstrukci kuchyně. Teplé odstíny dodají vaší kuchyni nádech optimismu, pomohou vám nastartovat den a vychutnat si dobré jídlo.

Extravagantní?

Pokud chcete do své kuchyně vnést skutečně extravagantní tóny, vyzkoušejte růžovou nebo tyrkysovou. Tyto optimistické barvy v kombinaci s hladkými povrchy a bílou či šedivou vytvářejí příjemné a netradiční prostředí. Nikdy v nich ovšem nenavrhujte celou místnost – bohatě stačí, když se zaměříte na jeden výraznější prvek, například kuchyňské poličky nebo konkrétní stěnu. Příliš růžové může působit křiklavě, zatímco tyrkysové odstíny mají tendenci vdechnout místnosti chladný tón.

 

Barva a struktura

Při výběru barev myslete také na množství světla v místnosti. Pokud máte skutečně prosvětlenou kuchyni, nebojte se sáhnout po sytějších a tmavších odstínech – tmavě modré, sytě červené a klidně také černé. Podobně zásadní roli hrají také použité materiály – ty s komplikovanější strukturou a texturou většinou lépe vypadají v kombinaci se světlejšími a méně výraznými barvami.

 

asko-nabytek.cz, hornbach.cz, kuchyne-katalpa.cz, kuchyne-oresi.cz, lanatura.cz, na-bytecek.cz, senesi.cz, schmidt-kuchyne.cz


Dobrá rada
Chcete-li vyšperkovat svoji kuchyni vskutku originálními barvami a stylem, měli byste vždy pamatovat na to, že v průběhu let se může řada aktuálních trendů změnit. Charakteristickým rysem každé kuchyně by proto měla být i určitá barevná nadčasovost. Kupříkladu bílá a černá jsou stálice, které budou vypadat moderně a vkusně i řadu dekád.


Lakovaná dvířka
Pokud přemýšlíte, jakými dvířky kuchyni ideálně opatřit, pak zvolte lakovaný povrch T.lacq, který je oceňován především pro své neuvěřitelně široké designové možnosti. Dvířka T.lacq nabízejí široký výběr z dvou set matných odstínů ze vzorníku RAL a více než třicítku tvarů frézování.
trachea.cz

Tradiční, či ultramoderní?