Jarní dekorace stolu

Velikonoce jsou díky časovému posunu v kalendáři proměnlivé. Někdy za okny vládne zima, jindy je všechno zelené. Dekorace z vyfouknutých vajíček a vaječných skořápek umístěná do papírového plata je nadčasová. Můžete ji udělat kdykoliv a vždycky potěší.

Primulky mají květy ve spoustě barev, na velikonoční dekoraci postačí jeden květináč

Výhodou plata na vajíčka je nejen jeho nulová cena, ale i nízká výška. Když ho položíte na stůl, každý přes něj uvidí, i když bude plné vyfouknutých vajíček ozdobených jarními květy a chomáčky rozčepýřeného mechu. Aby nepůsobilo přeplněně, můžou se některé „kapsičky“ na vajíčka nechat prázdné, do jiných vložíme třeba cibulky hyacintů.

Hnědá barva skořápky tu není na závadu, naopak je v příjemném kontrastu se špinavě bílým platem. Zářit by měly především květy primulí. Jejich barevnost volíme buď nahodile, anebo se záměrem. Například žlutá barva připomene slunce, červená může ladit se závěsy nebo s nádobím.


Obyčejné papírové plato s nebarvenými skořápkami vajec může udělat spousty parády

Plato na vajíčka

Plata se vyrábějí z recyklovaného papíru, mají tedy takovou zvláštní našedlou barvu a hrubší strukturu, což ocení milovníci přírodních materiálů. Papírové plato, které poslouží jako stojánek na dekoraci, se nemusí nijak upravovat. Pokud se ho přesto rozhodneme natřít, volíme některý z jemných odstínů, který nepřehluší barvu aranžmá.


Zdobíme velikonoční stůl

 

Připravíme si všechny potřeby. Důležité je papírové plato na vajíčka, dále pak zelená aranžovací hmota, vyfouknutá vajíčka, mech a kvetoucí rostliny.

 

Zelenou aranžovací hmotu nakrájíme tak, aby se vzniklé kostky vešly do vaječných skořápek. Tyto kostičky pak namočíme na několik hodin do vody.

 

Vodou nasáknuté kostky vložíme do několika skořápek. Do malých „váziček“ budeme snadno doplňovat vodu.

 

Do aranžovací hmoty napícháme nastříhané rostliny. Hezké budou květy primulek, ale lze zvolit i jiné květiny.

 

Čerstvé polštářky mechu nastříháme na malé kousky.

 

Mechem zakryjeme aranžovací hmotu ve skořápkách.

 

 

Text: Martina Lžičařová
Foto: Shutterstock

Uložit

Jarní dekorace stolu