Sprejované obrázky

Výbornou možnost k tvoření nabízejí barvy ve spreji. S jejich pomocí vykouzlí zajímavé obrázky i naprostý výtvarný antitalent. Nevěříte? Zkuste to!

Základem pro obrázek bude dřevěný rámeček s vypnutým malířským plátnem nebo podobným materiálem, ale použít lze i pevnou hladkou desku nebo i bílou kladívkovou čtvrtku, kterou pak vložíme pod sklo. Z přírody si přineseme větvičku s pěkně tvarovanými, pevnými a nepříliš drobnými listy. To bude naše šablona, pomocí níž „namalujeme“ sprejem obrázek. Pokud budeme barvu stříkat v jemné vrstvě nejen shora, ale i částečně šikmo, jemný bílý film barvy se tak dostane místy i pod listy. Některé kontury rostliny proto budou neostré a ta bude vypadat, jako když vystupuje z mlžného oparu.

Hezké bude na stěně seskupení několika obrázků v různé barevnosti a s odlišnými rostlinnými motivy.

www.primalex.cz


Možné kombinace barev a rostlin

Připravíme si:

  • na rámečku vypnuté malířské plátno nebo jiný podklad
  • větvičku s pevnými, různě tvarovanými listy
  • Univerzální akrylátové barvy ve spreji Primalex ve zvoleném odstínu a bílou
  • fólii nebo papír na podložení

Postup

Celou plochu obrázku nastříkáme zvolenou barvou

 

Na suchou barvu položíme větvičku s listy

 

Přes listy jemně stříkáme bílou barvu. Ne pouze shora, ale někde i ze strany, aby se barva dostala částečně pod listy. Na jednom nebo dvou místech při okraji obrázku ponecháme vidět podkladovou barvu

 

Větvičku opatrně odstraníme a obrázek necháme dobře uschnout


Náš tip

Univerzální akrylátové barvy ve spreji Primalex nabízejí 24 odstínů, vhodné jsou na kov, dřevo, plast i keramiku, použít je lze uvnitř i venku. Mezi speciálními spreji najdete matný i lesklý transparentní lak a stříbrný a zlatý metalický sprej. Barvy rychle schnou, mají vysokou přilnavost a odolnost proti povětrnostním vlivům, rzi a chemikáliím.

 

Připravila: Iva Tvrzová
Realizace a foto: Primalex

Sprejované obrázky