Skříňka s drátovanou ozdobou

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Ze starého, zdánlivě již nepotřebného nábytku můžeme s dobrým nápadem vykouzlit pěkné i praktické kousky zařízení.

Skříňka s drátovanou ozdobou

I tento regálek se díky barvám, smirkovému papíru a kusu drátu proměnil v originální skříňku. To, že dvířka mají jiný vzhled než ostatní části, byl záměr. Chcete-li je mít stejná, je třeba nové dřevo nejdříve opatřit stejným nebo podobným odstínem lazury, jakou byl natřen původní nábytek, a pak teprve pokračovat v úpravách.

Než se pustíme do práce, zkontrolujeme nejdříve konstrukci nábytku, zda je v pořádku, aby se nám po renovaci nakonec nerozpadl. Případné nedostatky opravíme, vyštípnutá místa zatmelíme.

Z drátu vytvoříme i ozdobu na dvířka

Dobrá rada, až budeme pracovat s drátem: nejdříve ho několikrát protřeme v hadříku, tím se nahřeje a bude se snáze ohýbat. Konce drátu raději zbrousíme a u úchytky je natočíme tak, abychom o ně při otvírání nezavadili rukou a neporanili se.
Při vytváření ozdoby z drátu zvolíme spíše jednodušší ornament, s oblými křivkami, které se budou dobře tvarovat. Aby se dala ozdoba dobře přilepit, musí být plochá, nesmí se vlnit. Na dvířka ji připevníme tavicí pistolí: malé množství lepidla naneseme na ozdobu zespodu a hned přitlačíme na dvířka.

www.originalvyrobky.cz

REALIZACE, TEXT A FOTO: LUCIE DVOŘÁKOVÁ

Skříňka s drátovanou ozdobou