Skleněné Vánoce

Rubrika: Interiér, Vánoce

Pro vánoční výzdobu se nabízí dekorace z nejrůznějších materiálů. Což tentokrát zvolit křehké sklo? Může mít podobu foukaných koulí, barevných vitráží, skleněných oblázků.

Skleněné foukané ozdoby patří u nás ke klasickým vánočním dekoracím. V jejich výrobě máme dlouhou tradici. Bývají krásně zdobené a na výběr jsou nejen v tradiční stříbrné, zlaté či červené. Letošní novinkou jsou barvy pastelově modrá, růžová či mentolová, hitem jsou i živé tóny v kombinaci se zelenou, ale zvolit můžeme i elegantní hnědou se zlatou.
Což udělat ze skleněných koulí a dalších tvarů hlavní ozdobu Vánoc? Foukané ozdoby totiž zdaleka nemusí viset jen na vánočním stromečku. Můžeme z nich vytvářet různá aranžmá. Jejich křehkost vynikne, zavěsíme-li je na křivolaké holé větve ve váze nebo na stěně. Použijeme je i při výzdobě stolu – vyjímat se budou na dřevěné či kovové míse i na patrovém etažéru. Doplníme je skleněnými oblázky, svíčkami ve skleněných svícnech, světelnými řetězy. Sklo můžeme kombinovat i s přírodními materiály, navodíme tak rustikální atmosféru.

______________________________________________________________________

Další články Speciálu Vánoce:

Betlémy okouzlují i dnes

Rozzářené Vánoce

Svícny za oknem

Dřevěné Vánoce

Andělská křídla

Perníkové Vánoce

________________________________________________________________________
Speciální koule s rovnou spodní stranou se dají postavit na stůl – jejich kovové očko slouží pro zasunutí jmenovky jednotlivých stolovníků. Vtipný nápad, že?

www.bonami.cz, www.decodoma.cz, www.glassor.cz

 

TEXT: IVA TVRZOVA
FOTO: Pavel Veselý, archiv firem a Shutterstock

Skleněné Vánoce

Skleněné Vánoce