Plánujete koupi chaty? Poradíme s hypotékou i výhodným pojištěním

Rubrika: Market

Češi jsou známí svou vášní pro chataření a chalupaření. Mnohé zdroje dokonce tvrdí, že nám v téhle oblasti patří absolutní prvenství. A nic se na tom nezměnilo ani během poslední doby. O chaty a chalupy v horách a přírodě je stále enormní zájem. Pokud i vy plánujete koupi rekreačního objektu, určitě vás bude zajímat, že ho můžete financovat hypotékou. Jak vybrat tu nejvýhodnější a na čem dalším můžete ušetřit nemalé částky? Prozradíme na následujících řádcích.

Ceny chat a chalup rostou raketovou rychlostí

K současné situaci na trhu s rekreačními objekty nepochybně přispěla také pandemie nového druhu koronaviru. Ceny chat a chalup, stejně jako dalších nemovitosti, tak začaly rekordně stoupat. Na mnohých místech vzrostly klidně i o desítky procent. Chalupy, které byly ještě na podzim v nabídce za 1,5 milionu, se teď mohou běžně prodat až za 2 miliony.

Spousta zájemců o trávení volného času v přírodě tak vzhledem k cenám rekreačních objektů musí žádat o hypotéku. I pro ni ale platí v této oblasti poměrně přísné podmínky. Úvěrové firmy bohužel neposkytnou hypotéku na kdejakou dřevěnou boudu, ale pouze na nemovitost, která splňuje následující podmínky:

• Chalupa nebo chata má evidenční či popisné číslo
• objekt stojí na pozemku, který je ve vlastnictví (ne v pronájmu) majitele objektu
• rekreační chata nebo chalupa má přípojku k elektřině a vodě
• k chatě vede bezproblémový přístup (problémem mohou být věcná břemena)
• součástí objektu je odpovídající vybavení, které umožňuje alespoň základní komfort k přebývání.

Vyberte si hypotéku, která vám bude doopravdy sedět

Pokud vyhlédnutý objekt výše uvedené splňuje, můžete se začít zajímat o společnost, která vám nabídne nejvýhodnější hypoteční úvěr. A protože jich je na našem trhu velká spousta, může být občas komplikované se v jednotlivých nabídkách bezpečně zorientovat.

Naštěstí existují nezávislé kalkulačky a srovnávače, do kterých stačí zadat parametry hypotéky a jednotlivé nabídky mezi sebou vzájemně porovnat. Nezávislou kalkulačku hypoték naleznete i na webu idealni-hypoteka.cz, kde se během několika mála kliknutí dozvíte, na jakou hypotéku dosáhnete a kolik budete měsíčně splácet.

Jakmile vyplníte základní údaje, do několika mála minut vás bude kontaktovat hypoteční specialista, který vás provede přesnou kalkulací s nejvýhodnější hypotékou přímo na míru ušitou vašim představám a požadavkům. Nemusíte tak složitě obíhat jednotlivé bankovní domy a ztrácet spoustu drahocenného času.

Kdo šetří, má za tři

Jakmile společně dotáhnete koupi rekreačního objektu ke zdárnému konci, pravděpodobně budete řešit, jak na provozu chaty nebo chalupy co nejvíce ušetřit. Oblastí, která vám ročně odčerpá z rodinného rozpočtu několik tisícikorun ročně, jsou pochopitelně energie.

Protože ale současná situace na trhu nahrává úsporám, je dobré vědět, kdo vám dokáže poskytnout tu nejlepší nabídku. Abyste zbytečně neztráceli čas, využijte praktického srovnávače na webu tarifomat.cz, který za vás jednoduše srovná nejen mobilní tarify, ale především ceny plynu a elektřiny.

Po zadání potřebných údajů vám srovnávač ukáže seznam poskytovatelů energií i informaci o tom, kolik přechodem k nim ušetříte. Pokud se rozhodnete pro některou z nabídek, specialisté z portálu vám zároveň zajistí bezplatné odborné a právní poradenství po celou dobu trvání služby. Stejně tak garantuje v rámci služby špičkový zákaznický servis a finanční záruky.

Nezapomeňte na kvalitní pojištění nemovitosti

Dobrá pojistka je základ, jak si druhým bydlením přidělat víc radosti, než starostí. A u rekreační chaty nebo chalupy to platí dvojnásob. Jak ale najít to nejvýhodnější pojištění, když nabídek je na našem trhu nepřeberné množství? I tady vám s hledáním nejvýhodnějšího produktu pomůže nezávislý srovnávač na webu ePojisteni.cz, díky kterému si srovnáte všechny dostupné pojistky během dvou minut.

Uzavřením pojištění nemovitosti tak můžete snadno svůj majetek ochránit proti nejrůznějším rizikům, mezi která patří třeba povodeň, vloupání, požár, úder blesku, krupobití atd. Toto pojištění vás nevyjde nikterak draho a v případě pojistné události uhradí vzniklou finanční ztrátu.

Portál pracuje pouze s ověřenými a solidními partnery, přesto dávejte při výběru vhodné pojistky spíše než ceně přednost limitům pojistného plnění. Zaměřte se také na případné výluky, a pokud něčemu nerozumíte, využijte klientské centrum portálu, nabízející komplexní asistovanou pomoc, individuální konzultace a osobní řešení nestandartních případů.

Komerční prezentace

Plánujete koupi chaty? Poradíme s hypotékou i výhodným pojištěním

Zajímavé