Běžný účet: Podívejte se na srovnání

Rubrika: Market

Výplaty na ruku jsou již velmi ojedinělé. Většinou totiž zaměstnavatel vyplácí peníze na běžný účet. Stejné je to také v případě plateb. Mnoho e-shopů totiž platbu v hotovosti neakceptuje, a proto je v dnešní době založení běžného účtu téměř nutností. Abyste však co nejvíce ušetřili, vyplatí se provést porovnání různých služeb. 

Kdy se vám bude hodit běžný účet?

Osobní účet se zakládá hlavně pro aktivní manipulování s vašimi finančními prostředky. Na odkládání slouží spořící účty, které nabízejí výrazně vyšší úroky. Jestliže chcete peníze bez omezení vybírat, posílat a přijímat, bude se vám hodit právě běžný účet. Než se ale unáhleně rozhodnete podepsat smlouvu, zvažte veškeré možnosti, které máte. K běžnému účtu navíc obdržíte platební kartu, díky které budete moci jednoduše a bezpečně platit u velké části obchodníků.

Neexistuje ideální účet pro každého

Abyste mohli posoudit, který běžný účet je pro vás ten nejlepší, musíte vzít v potaz více kritérií. Jistě vás na prvním místě bude zajímat úrok, ale ten bohužel není jediným důležitým ukazatelem. V online prostředí existuje nástroj ke srovnání bankovních účtů, který slouží k usnadnění vaší práce. Nebudete tak muset zjišťovat podmínky zřízení a vedení běžného účtu u každé instituce zvlášť, ale postačí, pokud si doma najdete pár volných minut a provedete online srovnání na Ušetřeno.cz.

Filtr pomůže vybrat nejvhodnější produkt na míru pro vás, jelikož si sami rozhodnete, co je pro vás důležité. Uvidíte vše na jednom místě a perfektně seřazené podle vámi stanovených kritérií.

Na co se při výběru zaměřit?

Hned na začátku může rozhodovat, zdali si provozovatel účtuje poplatek za zřízení nebo vedení účtu, případně další platby. U některých služeb není výjimkou, že se platí za provedené transakce, výběry z bankomatů, ale v některých případech i přímo za výběry i vklady na pobočkách. Provoz se vám tak může prodražit.

Poznejte nejprve banku, která účet nabízí

Zajímat by vás mohlo také fyzické zázemí banky. Internetové bankovnictví nebo aplikace v mobilu vám nemusí vždy stačit, proto je vhodné zvolit banku, která má v blízkosti vašeho bydliště bankomaty, ale také některé své pobočky. Může se totiž stát, že bude některé pokyny třeba autorizovat osobně a dlouhé cestování na pobočku by se vám nevyplatilo.

Jak probíhá spolupráce s ostatními bankami?

Jestliže máte rádi přístup ke svým penězům na jakémkoli místě, vyplatí se zajistit si účet, který bude zdarma nabízet výběry i z cizích bankomatů. Díky tomu si při svých cestách budete moci dovolit peníze nosit bezpečně na účtu a vybrat je jen v případě potřeby.

Využijte služeb kontokorentu

Nechcete se ve svých měsíčních platbách omezovat? Pokud přijde nečekaný výdaj a vy potřebujete provést okamžitou platbu, nemusíte čekat do výplaty. Služba kontokorentu pro běžný účet vám umožní čerpat finanční prostředky i do mínusu. Smlouva poté vždy přesně určuje, jakým procentem je přečerpaná hodnota úročena, případně zdali je stanovena doba, kdy je možné využít půjčených prostředků zadarmo.

Komerční prezentace

Běžný účet: Podívejte se na srovnání