Zůstaňte při dešti v suchu: pracovní oděvy do deště

Rubrika: Market

Dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí není příjemný snad nikomu. Vyžaduje-li vaše zaměstnání pobyt venku za jakéhokoliv počasí, pak to jistě znáte. V takové chvíli přichází na řadu kvalitní nepromokavé oblečení, které vás před nepřízní počasí jednoduše a s jistotou ochrání. A to je pak skutečně k nezaplacení. Jak ale pracovní ochranné pomůcky do deště vybrat a neprohloupit při tom?

Práce v suchu za každého počasí

Říká se, že neexistuje špatné počasí – pouze špatně zvolený oděv. Pokud se vy, nebo vaši zaměstnanci běžně pohybujete ve vlhkém pracovním prostředí, pak to platí dvojnásob. Pocit sucha i v extrémním počasí přináší spokojenost každého pracovníka. Do kvalitního nepromokavého vybavení se tedy rozhodně vyplatí investovat. Například v nabídce společnosti ARDON, která se specializuje na prodej ochranných pracovních oděvů a pomůcek, najdete veškeré vybavení, jež vás vybaví do nepříznivého počasí doslova od hlavy až k patě.

Jak oblečení do deště správně vybrat?

Své nepromokavé oblečení vybírejte vždy podle toho, k jakému účelu ho budete potřebovat. Nepromokavý overal zajistí, že vám voda rozhodně nikam nezateče. Pokud však potřebujete být v pracovním oděvu dostatečně pohybliví, vybírejte raději samostatné kalhoty a bundu, nebo plášť.

Kromě výběru střihu je vhodné se zaměřit také na barvu. Pro různá pracovní prostředí se hodí různé barvy pracovních oděvů – pro práci na silnici budou určitě vhodnější typické zářivě oranžové nebo žluté oděvy s odrazkami, které zajistí vaši dobrou viditelnost i za špatného počasí. Pohybujete-li se naopak při práci spíše v přírodě, vybírejte raději z tmavých a nenápadných barev.

Nejdůležitější jsou však obvykle funkční vlastnosti materiálu. Pro občasný pobyt na dešti vám jistě postačí oblečení z tenčího polyesteru. Pokud však potřebujete velmi dobrou ochranu proti vodě a větru v extrémně nepříznivých podmínkách, nebo například v prostředí s nebezpečím výbuchu, případně v prostorech s koncentrací plynu, pak rozhodně vybírejte raději pracovní oblečení, které je vyrobeno z technologicky pokročilých materiálů, které splňují dané legislativní požadavky.

Pečlivý výběr vhodného pracovního oděvu neodmyslitelně patří k přípravám na práci ve venkovním prostředí. Jeho důležitost rozhodně nepodceňujte. Správná volba vám totiž může poskytnout suché a optimální tepelné prostředí po celý den, ať je počasí prakticky jakékoliv.

 

 

Komerční prezentace

Zůstaňte při dešti v suchu: pracovní oděvy do deště

Zajímavé