Vybíráme kávovar

Mnoho z nás si nedovede ráno ani běžný pracovní den představit bez šálku kávy. Důvodů, proč milujeme kávu, existuje nespočet. Mezi ně může patřit stále častější tvrzení odborníků o tom, že káva má blahodárné účinky a je dobrá i na hubnutí. Chuť a vůni kávy si oblíbili lidé téměř na celém světě. Není proto divu, že i káva má svůj mezinárodní den, který připadá každý rok na 1. října.

 

 

Jak vybrat vhodný kávovar
Jestliže patříte mezi ty, kteří mají pozitivní vztah ke kávě a zvažují koupi kávovaru, máme pro vás několik rad, díky kterým při výběru kávovaru nešlápnete vedle. Šálek lahodného cappuccina, espressa či našlehaného latté se vám tak může stát příjemným každodenním rituálem. Kávu lze sice připravit i s pomocí rychlovarné konvice, ale tento způsobem je dnes již spíše přežitkem. Kávovary vám ušetří čas a kvalita kávy bude o poznání jiná než u kávy přelité horkou vodou.

 

Automatický kávovar připraví kávu snadno a rychle
Pokud jste milovníkem kávy, ale s její přípravou nechcete trávit zbytečně mnoho času, vyplatí se vám koupit si automatický kávovar. Existují dva druhy automatických přístrojů. Jeden je založen na přípravě kávy pomocí kapslí, které již obsahují porci kávy na šálek espressa, cappuccina či latté. Do druhého typu automatického kávovaru stačí nasypat zrnkovou kávu – kávovar si ji podle zvoleného druhu nápoje sám umele, nadávkuje a spaří horkou vodou. Po skončení odstraní odpad ze speciální nádoby a sám se pročistí. Jedná se o nejsnazší a nejkomfortnější přípravu kávy vůbec.
Před koupí zvažte, jak často a pro kolik lidí budete kávu připravovat. Kapsle například nejsou zrovna nejlevnější záležitostí.

Tip 1:Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso. Pravé espresso musí být připraveno pod

Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso

vysokým tlakem. Nespresso kávovary jdou ještě dále, jejich pumpy dosahují tlaku 19 barů. Extrakční systém reguluje teplotu vody stejně jako její průtok Nespresso kapslí a vytváří nesrovnatelnou cremu (pěnu), hustou a hladkou zároveň. Cena 4 629 Kč.

Tip 2: Kávovar na kapsle Krups Nespresso. Cena 3 999 Kč.

 

Co by nemělo automatickému kávovaru chybět
Kvalitní automatický kávovar by měl mít možnost nastavení namletí kávy, protože to ovlivňuje jeho výslednou chuť. Součástí kávovaru by měl být vývod s parní tryskou pro přípravu pěny z mléka. Vyhřívaná deska na šálky je předností, kterou ocení zejména ti nejnáročnější. Díky této jedinečné funkci se vám nestane, že by káva rychle vychladla.

Kávovar Graef ES 70 + CM 70

Tip: Kávovar Graef ES 70 a CM 70. Tento luxusní kávovar je vybaven vyhřívanou horní deskou, určenou pro ohřev šálků. Cena 10 490 Kč.

 

Kávovar na překapávanou kávu
Kávovar na překapávanou kávu je velice rozšířený a v českých domácnostech se s ním setkáte nejčastěji. Jeho hlavní předností je, že dokáže za velice krátkou dobu připravit velké množství kávy. Káva z tohoto kávovaru je charakteristická tím, že nemá příliš výraznou chuť ani aroma. Kávovar je proto vhodný pro jedince, kteří pijí kávu denně a ve velkém množství.

Kávovar na espresso a překapávanou kávu DeLonghi BCO420

Tip 1: Kávovar DeLonghi BCO420. Tento kombinovaný kávovar spojuje pákový kávovar na espresso a překapávač na kávu a navíc je vybaven tryskou na cappuccino, s kompletním přístupem zepředu, filtrem pro espresso a překapávanou kávu, odkládací plochou na šálky, odnímatelnou odkapávací mřížkou a nastavitelným výdejem páry. Cena 3 617 Kč.

Kávovar na překapávanou kávu Kenwood kMix CM020

Tip 2: Kávovar na překapávanou kávu Kenwood kMix CM020. Kompaktní, funkční a krásný na pohled. Cena 1 669 Kč.

 

 

 

Manuální kávovar není pro začátečníky
Manuální kávovary, tak zvané pákové, jsou určeny opravdovým fajnšmekrům a nadšencům. Pokud zvažujete koupi manuálního kávovaru, měli byste mít alespoň nějaké povědomí o tomto moku. Příprava kávy u manuálního kávovaru není úplně snadná. Musíte správně odhadnout množství kávy pro různé velikosti šálků. Tyto kávovary nejsou ve většině případů vybaveny mlýnkem na pražená zrna a samy si kávu ani nenadávkují. O úplně jednoduché přípravě se proto hovořit nedá.

Tip: Pákový kávovar Kenwood kMix. Cena 3 599 Kč.

 

 

Káva na vás bude čekat
Vychytanou funkcí některých kávovarů je časovač. Ten můžete využít pro přesné nastavení času, na kdy chcete mít kávu připravenou. Kávu tak můžete mít hotovou přesně na hodinu, kdy vstáváte. Tento komfort ocení ti, kdo chtějí ušetřit co nejvíce času.
Při výběru kávovaru se nemusíte řídit pouze technickými parametry a funkcemi. Kávovarů existuje dnes již opravdu široká škála. Díky tomu si budete moci vybrat přístroj v nejrůznějších barvách a velikostech. Kávovar tak snadno sladíte s interiérem vaší kuchyně. Uvedené ceny platí v síti Euronics.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: EURONICS

 

Vybíráme kávovar