Nezvaný host nejen v koupelně

Rubrika: Interiér, Zdraví

S nastávajícím podzimem a zimní sezonou se v chalupách a chatách často objevuje jako nezvaný host plíseň. Jak s ní zatočit?

 

Pomohou odvlhčovače a prostředky, které nám pomohou zatočit se vznikající plísní. Plísně mohou způsobovat alergie, ekzémy a další zdravotní problémy. K životu potřebují vlhko, teplo a organické živiny. Například v koupelně jsou živnou půdou zbytky mýdla, šupinky kůže, nebo vlasy. A právě proto bývají koupelny ideálním prostředím pro jejich vznik. Obvykle se plísně vyskytují v podobě nežádoucích skvrn na okrajích vany, umyvadla, ve sprchovém koutě, kolem silikonového těsnění nebo ve spárech obkladů.

 

 

V boji s nimi nám pomůže pravidelné větrání a úklid vhodnými čisticími přípravky. Zbavte se plísní například pomocí čistícího a dezinfekčního přípravku Savo Proti plísním Koupelna  – speciální přípravek ve spreji na odstranění plísní a kvasinek, které se mohou zabydlet právě ve vaší koupelně. Tento přípravek tak celou koupelnu důkladně vydezinfikuje, dokonale vyčistí skvrny od šampónu a mýdla a navíc navrátí povrchům zašlou bělost.

 

 

 

Výrobek je k dostání v lahvi s mechanickým rozprašovačem, který zajišťuje snadnou manipulaci a usnadňuje likvidaci plísní i na obtížně přístupných místech. Koupíme jej v běžné obchodní síti za nezávaznou doporučenou spotřebitelskou cenu 84,90 Kč. Dalším přípravkem je Bref proti plísni. Nastříkejte jej do spár kolem vany nebo sprchového koutu, na spoje kolem umyvadel a všude, kde víte, že se zdržuje vlhkost. Použijte ho předtím, než začnete s úklidem běžným přípravkem na mytí koupelny. Lahev s rozprašovačem, balení 500 m, cenal okolo 70 Kč. Plíseň likviduje také přípravek FungiSPRAY chlorový bělící proti plísni, likvidaje plíseň na zdi a jejich spóry v interieru. Balení 500 ml s rozprašovačem. Cena okolo 55 Kč. Dalším produktem je například ještě Satur – Proti plísním 500ml, kapalný dezinfekční přípravek s rozprašovačem na odstranění plísní, řas a hub s okamžitým účinkem. Je vhodný na omítky, zdivo, kámen, přírodní dřevo, keramiku, obklady, sklo, plasty, laminát, silikon, gumu, teflon nerez a chromované povrchy. Cena 39 Kč za 500 ml. Pořídit si můžete i Sanatop Likvid Profi cena za 1l je okolo 215 Kč. Vodou zředěný přípravek (1:9) se aplikujte na suchý povrch pomocí štětce, válečku nebo postřikovačem do struktury plochy.

 

TEXT: HELENA ŠTĚTINOVÁ
FOTO: HENKEL, SAVO, STACHEMA, SATUR

 

Nezvaný host nejen v koupelně