Slepice, nebo vejce?

Rubrika: Interiér

Velikonoce jsou sice především křesťanské svátky, ale bereme je i jako začátek jara. A k jarnímu startu patří vajíčka ve všech podobách a také veškerá drůbeží havěť.

Než přijdou koledníci na pomlázku, je třeba vysmýčit dům a nachystat výslužku. Vtipné a levné nápady přijdou vhod, stejně jako drobné dekorace, které po Velikonocích zase na rok uložíme. Právě po dobu jarních svátečních dnů uplatníme různé ošatky a košíky, do nichž naaranžujeme vajíčka a kraslice. K výzdobě interiéru se dále budou hodit textilní doplňky ve svěžích pastelových barvách a také papírové ozdoby ve tvaru vajíček a ptáčků, které zavěsíme nad stůl a na větve ve váze. Z krabic vytáhneme figurky slepiček, zajíčků a oveček a postavíme je tak, aby byly pěkně všem na očích.
Jarní náladu dodá věnec na dveřích, který můžeme vyrobit sami třeba z proutí a skořápek. A nezapomeneme ani na čerstvé květiny v květináči – barevné primulky, krokusy a hyacinty rozzáří interiér, i kdyby venku zrovna pršelo. Pokud chceme okenní parapety vyzdobit zeleným osením, musíme osivo pšenice nebo žita vysít včas, asi tři týdny před Velikonocemi. Místo osení můžeme nechat naklíčit i řeřichu. Ta je daleko skromnější, nepotřebuje žádnou zeminu, stačí ji navlhčená vata. Sklízet se dá už za pět šest dnů.

Text: Martina Lžičařová
Foto: archiv firem, Flowerpress a Shutterstock

Slepice, nebo vejce?

Slepice, nebo vejce?